Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Łukasz Fabiański zrobił niespodziankę dzieciom z niepełnosprawnością!

13.06.2018
Autor: inf. pras.
Łukasz Fabiański z dziećmi z niepełnosprawnością z Amp Futbol Polska

Łukasz Fabiański zaprosił na wtorkowy, 12 czerwca, mecz Polski z Litwą młodych piłkarzy z Akademii Amp Futbol. Zaraz po zakończeniu rywalizacji bramkarz naszej reprezentacji niespodziewanie wszedł na trybuny, żeby porozmawiać z zaproszonymi dziećmi i przekazać im swoje rękawice.

- Telefon z informacją o tym, że sam Łukasz Fabiański zaprasza nas na mecz był dla nas dużym zaskoczeniem – mówi Łukasz Kacprzak, trener Akademii Amp Futbol. – Kiedy jednak zobaczyliśmy, że „Fabian” wchodzi na trybuny i idzie prosto do nas ze swoimi rękawicami byliśmy w szoku! – dodaje.

Mężczyzna, z jeden z kibiców trzyma szalik z napisem Jedną nogą w finale, obok niego dzieci z niepełnosprawnością z Amp Futbol Polska

Na zaproszenie bramkarza reprezentacji Polski na meczu pojawili się piłkarze, którzy trenują w pierwszej w Polsce szkółce piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi – Akademii Amp Futbol Varsovia – oraz młodzi zawodnicy po amputacjach, uczestnicy ogólnopolskich zgrupowań Junior Amp Futbol.

Fabiański od niedawna jest ambasadorem bramkarzy reprezentacji Polski Amp Futbol, a teraz postanowił pomóc również ampfutbolowym juniorom. Przekazane przez golkipera rękawice zostaną wystawione na aukcję, która pomoże zawodnikom Akademii w wyjeździe na obóz wakacyjny.

Łukasz Fabiański unosi kciuka w górę, będąc z dziećmi z niepełnosprawnością na trybunach

- Bardzo dziękujemy Łukaszowi za tę świetną niespodziankę i pomoc. W naszej akademii i na zgrupowaniach cały czas czekamy na nowych zawodników. Dołączcie do nas! – dodaje trener Kacprzak.

•    Udział w zgrupowaniach Junior Amp Futbol oraz w treningach Akademii jest bezpłatny.
•    Na zgrupowania juniorskie Junior Amp Futbol Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież z całej Polski w wieku 5-18 lat, po jednostronnej amputacji, lub z wadą wrodzoną nogi, lub ręki.
•    Na treningi Akademii Amp Futbol Stowarzyszenie zaprasza dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi z Warszawy i okolic.
•    Amp Futbol Polska prowadzi również stałą ogólnopolską rekrutację dorosłych zawodników Amp Futbol.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co najbardziej narusza Twoją godność jako pacjenta?

Biuletyn

Wspierają nas