Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uwaga na wyłudzenia! Zatrzymano oszusta, angażującego seniorów do „tajnej, policyjnej akcji”

13.06.2018
Autor: PAP, fot. Rafał Michalczyk
Leżący portfel z wysypującymi sie monetami i wystającymi banknotami

Mężczyznę, który dzwonił do seniorów i pod pretekstem wzięcia udziału w tajnej, policyjnej akcji odbierał od nich pieniądze, zatrzymali poznańscy funkcjonariusze. Fałszywy policjant odpowie przed sądem.

35-latek wpadł, gdy na jednej z ulic na poznańskich Jeżycach odbierał kopertę od starszej osoby; przypadkowy przechodzień podejrzewając, że ma do czynienia z oszustem, powiadomił policję.

- Gdy wspólnie z innym przechodniem zainteresował się sytuacją, 35-latek zaczął się nerwowo zachowywać. Widząc takie zachowanie obywatele ujęli mężczyznę i natychmiast przekazali go patrolowi policji, który chwilę po zgłoszeniu był już na miejscu – podała we wtorek, 12 czerwca, Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie kopertę, a w niej znaczną ilość gotówki, którą chwilę wcześniej 35-latek otrzymał od seniora. Mężczyzna został zatrzymany.

Apel policji

Marta Mróz dodała, że funkcjonariusze szybko ustalili, że zatrzymany mógł dokonać przynajmniej kilku podobnych przestępstw. W dwóch przypadkach seniorki, przekonane, że biorą udział w tajnej policyjnej akcji, zgodnie ze wskazówkami oszusta, pozostawiły gotówkę na chodniku przy żywopłocie i na podwórku jednej z posesji. W kolejnym przypadku mężczyzna zabrał od mieszkanki poznańskiego Grunwaldu kopertę z gotówką; kobieta wyrzuciła paczkę przez okno.

Policjanci ustalili, że za oszustwami stała przestępcza szajka. Zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna miał przekazywać zabrane poszkodowanym pieniądze kolejnym uczestniczącym w procederze osobom.

Policjanci apelują do seniorów, aby nie przekazywali pieniędzy osobom, które podają się za funkcjonariuszy i proszą o gotówkę.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel
Partnerem działu Prawo jest

Sonda

Czy oglądasz mecze piłkarskich Mistrzostw Świata 2018?

Biuletyn

Wspierają nas