Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

PFRON uruchamia program „Zajęcia klubowe w WTZ”

28.06.2018
Autor: oprac. Angela Greniuk, fot. PFRON
Źródło: pfron.org.pl
Logo PFRON. Podparty kwitnący kwiatek, obok napis: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 roku samorządy powiatowe mogą zgłaszać wnioski do wojewódzkich oddziałów PFRON o przyznanie środków finansowych na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”.

Nowy program PFRON przez realizację zajęć klubowych w WTZ jako zorganizowanej formy rehabilitacji ma na celu wsparcie samodzielności i niezależności osób z niepełnosprawnością. W programie zajęć klubowych w warsztatach terapii zajęciowej będą mogły brać udział osoby z niepełnosprawnością, które:

 1. obecnie są uczestnikami WTZ lub były uczestnikami warsztatu i opuściły go w związku z podjęciem zatrudnienia;
 2. znajdują się na prowadzonej przez WTZ liście osób, których zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły terapii w WTZ.

Natomiast adresatami programu, którzy mogą ubiegać się o dofinansowanie zajęć, są podmioty prowadzące WTZ. Wnioski, które powinny złożyć samorządy powiatowe, są przyjmowane od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 roku w Oddziałach PFRON właściwych dla siedziby władz samorządu powiatowego.

Potrzebne dokumenty oraz więcej informacji na temat programu znajdują się na stronie internetowej PFRON.

PFRON jest w trakcie przygotowania wzorów dokumentów dot. współpracy WTZ i samorządów powiatowych – zostaną one w najbliższym czasie opublikowane na stronie Funduszu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • He... He... Hii... Hi...
  Uciekam
  12.07.2018, 23:15
  Adaptacja zajęć w przedszkolach i świetlicach podstawówek wzbogacona o grę w warcaby??? ...A nad pochylonymi nad stołami główkami BENEFICJENTÓW terapeuci jak bogowie... :D
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co najbardziej narusza Twoją godność jako pacjenta?

Biuletyn

Wspierają nas