Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zatrudniam 15 osób. Czy mogę się starać o dofinansowanie niepełnosprawnych pracowników?

30.07.2018
Autor: K.

Jakie kryteria musi spełnić pracodawca, aby otrzymywać dofinansowanie do pracowników z orzeczonym stopniem niepełnosprawności? Czy jeśli moja firma zatrudnia 15 pracowników, w tym trzy osoby niepełnosprawne (stopień umiarkowany), może otrzymać dofinansowanie do tych składek?

Szanowny Panie,

tak, może Pan jako pracodawca otrzymywać dofinansowanie. Wszelkie informacje związane z dofinansowaniem do wynagrodzenia pracownika z niepełnosprawnością znajdzie Pan na stronie PFRON. W szczególności znajdują się tam szczegółowo opisane warunki ubiegania się o dofinansowanie.

Oprócz dofinansowania pracodawca zatrudniając osobę z niepełnosprawnością można skorzystać z wielu innych ulg i udogodnień. Zachęcam do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Gdyni. Znajdzie Pan pod tym adresem przydatne dla Pana uniwersalne informacje w interesującym Pana temacie.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas