Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy pracodawca może się ubiegać o zaległe dofinansowanie?

30.07.2018
Autor: J.

Dzień dobry! Mam następujące pytanie: przez 2 lata trwała moja sprawa w sądzie odnośnie orzeczenia stopnia niepełnosprawności (dwa odwołania). Przez ten czas pracodawca nie otrzymywał dofinansowania. Czy teraz, gdy już jest wyrok, może ubiegać się o spłatę z tych dwóch lat? Nadmienię, iż wcześniej dofinansowanie było przyznawane. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

mogę odpowiedzieć jedynie bardzo ogólnie, że pracodawca co do zasady może zachować prawo do wsparcia z PFRON w ramach dofinansowania, mimo że między kolejnymi orzeczeniami pracownika wystąpiła czasowa przerwa (spowodowana postępowaniem odwoławczym w zakresie orzeczenia o niepełnosprawności), uregulowana następnie przez wyrok sądu, stwierdzający kontynuację stopnia niepełnosprawności.

Jednakże procedowanie w tej sprawie i jej wynik zależy od podejmowanych do tej pory działań przez pracodawcę i wymaga analizy dokumentów źródłowych.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas