Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Karty praw pacjenta w alfabecie Braille’a w częstochowskim szpitalu

05.07.2018
Autor: PAP, fot. sxc.hu
fragment strony w alfabecie brailla

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie od środy dysponuje Kartami Praw Pacjenta w alfabecie Braille'a. Karty, które są dostępne u pielęgniarek oddziałowych, przekazało placówce Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości”.

- Bardzo dobrze wykonane, profesjonalnie – oceniła podczas spotkania z dziennikarzami w środę, 4 lipca, szefowa częstochowskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych i tyflopedagog Ilona Juszczyk. – Szpital idzie we właściwym kierunku. Wiadomo, że jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia w kwestii dostępności placówki dla osób niepełnosprawnych, ale najważniejsze, że takie starania są, że problemy są dostrzegane i rozwiązywane – dodała.

- To dobry krok, który dostosowuje nas do potrzeb osób niepełnosprawnych, nie tylko samych pacjentów, ale też ich najbliższych czy przyjaciół pojawiających się w szpitalu. Trzeba myśleć kompleksowo o najlepszych rozwiązaniach służących m.in. osobom, które widzą bardzo słabo albo wcale – podkreślił kierownik oddziału neurologii szpitala na częstochowskiej Parkitce dr Szymon Gacek.

Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” działa na rzecz wprowadzania profesjonalnych rozwiązań i tworzenia nowych możliwości, szczególnie dotarcia do wiedzy i nowych informacji, dla osób słabowidzących, niewidomych i z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas