Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wolontariusz dla beneficjentki Centrum Integracja Gdynia poszukiwany!

09.07.2018
Autor: Centrum Integracja Gdynia, fot. sxc.hu
Lornetka

Otrzymaliśmy pilną prośbę od jednej z naszych beneficjentek z Centrum Integracja Gdynia, która ma mózgowe porażenie dziecięce i poszukuje wolontariusza na turnus do ośrodka rehabilitacyjno-rekolekcyjnego w Głogowie we wrześniu. Wolontariusz ma zagwarantowany transport i koszty pobytu.

„Mam na imię Ewa, mam 25 lat i od urodzenia mam MPD – pisze nasza beneficjentka. – W tym roku wybieram się w ramach nieco spóźnionych wakacji na turnus do ośrodka rehabilitacyjno-rekolekcyjnego w Głogowie w terminie 1-15 września. Mój zasadniczy problem polega na tym, że z uwagi na moją niepełnosprawność ruchową podczas każdego wyjazdu trwającego dużej niż kilka godzin - potrzebuje pomocy dobrej duszy ;) Tak jest i tym razem.

Abym mogła uczestniczyć w turnusie niezbędne jest mi wsparcie opiekunki/wolontariuszki. Osoby, która mogłaby spędzić tam ze mną te dwa tygodnie i każdego dnia pomagać mi przy myciu, korzystaniu z toalety, przemieszczaniu się, krojeniu niektórych produktów podczas posiłku czy też częściowo przy ubieraniu.

Myślę, że wartym podkreślenia jest fakt, że pomimo iż jestem osobą poruszającą się w dużej mierze na wózku inwalidzkim - opieka nade mną nie wymaga dźwigania. Dzięki rehabilitacji osiągam coraz większą sprawność i wiele rzeczy jestem w stanie wykonać samodzielnie zaledwie przy asekuracji drugiej osoby. Nie polega ona także na wyręczaniu mnie, ale jedynie na wsparciu.

Mam już spore doświadczenie w przebywaniu pod opieką wolontariuszy i wiem, że współpraca między opiekunem a podopiecznym jest podstawą dobrze i przyjemnie spędzonego razem czasu. To właśnie ją obiecuje ze swojej strony.

Oczywiście zobowiązuje się do pokrycia kosztów pobytu w ośrodku osoby, która się ze mną tam uda i również zorganizuje nam transport do Głogowa. Osobę, która mogłaby mi ofiarować kawałek siebie na te dwa tygodnie z całego serca, proszę o jak najszybszy kontakt pod nr tel: 723635641.”

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co najbardziej narusza Twoją godność jako pacjenta?

Biuletyn

Wspierają nas