Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mobilni na rynku pracy – program aktywizacji zawodowej młodzieży

10.07.2018
Autor: inf. pras., fot. sxc.hu
flaga Europy

Unijny projekt „Mobilni na rynku pracy” powraca z drugą edycją. Tym razem staże realizowane będą we Włoszech i na Malcie. W ramach programu ze środków unijnych oprócz praktyk, finansowane będą także kursy językowe oraz zwiedzanie kraju pobytu. Uczestnicy zagwarantowane mają zakwaterowanie, ubezpieczenie czy przejazd.

Na każdym etapie projektu zarówno w Polsce, jak i za granicą zapewnione jest wsparcie mentora, w kraju, w którym organizowany jest staż – gwarantowana jest pomoc miejscowego opiekuna.

Dla kogo?

Program przeznaczony jest dla osób młodych (18-35 lat) mieszkających w województwie kujawsko-pomorskim, które nie pracują, nie uczą się i nie studiują. Program dotyczy również kandydatów z niepełnosprawnościami.

Na czym polega projekt?

Celem projektu jest pomoc młodym osobom w wejściu/powrocie na rynek pracy poprzez zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń przydatnych przy poszukiwaniu i zdobywaniu pracy. Cel ten osiągnięty będzie przez różnorodne formy wsparcia jak szkolenia i kursy dla uczestników w tym międzynarodowy wyjazd i odbycie zagranicznego stażu zawodowego.

Pierwszy etap programu odbywa się w Polsce i polega na przygotowaniu uczestników do pobytu za granicą – kurs zawodowy (dla osób przebranżawiających się lub bez wyuczonego zawodu), szkolenia językowe, lekcje o kulturze kraju wyjazdu, wyjazd integracyjny z grupą (ok. 11 osób) i różnego rodzaju warsztaty. Później następuje 2-miesięczny grupowy pobyt za granicą. W tym czasie ma miejsce regularny staż zawodowy, dalsze doskonalenie języka, liczne wycieczki, imprezy kulturalne przybliżające kraj pobytu i jego kulturę.

Efekt końcowy

Po powrocie do kraju uczestnicy szkolenia mają zapewniony staż u pracodawcy, kurs zawodowy (dla wybranych uczestników), warsztaty, pośrednictwo pracy itp.

W poprzednim projekcie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Większość z nich znalazła pracę.

Więcej informacji na stronie PFRON.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Dla kogo projekt
    Hania
    17.07.2018, 10:51
    Co to znaczy, że "program dotyczy również kandydatów z niepełnosprawnościami"?
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co najbardziej narusza Twoją godność jako pacjenta?

Biuletyn

Wspierają nas