Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Karta parkingowa z umiarkowanym stopniem 10-N

23.07.2018
Autor: K.

Witam, otrzymałem stopień niepełnosprawności – umiarkowany na stałe o symbolu choroby 10-N, czy mogę korzystać z karty parkingowej? W PCPR poinformowali mnie że nie :-( a czytam na internecie, że moge z 10-N – to jak to jest? Proszę o informację zwrotną, pozdrawiam.

Szanowny Panie,

od dnia 1 lipca 2014 r. osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym mogą otrzymać kartę parkingową na podstawie wydanego od dnia 1 lipca 2014 r. orzeczenia o stopniu niepełnosprawności zawierającego wskazanie w zakresie karty parkingowej.

Wskazanie do karty parkingowej mogą uzyskać wyłącznie osoby mające zarówno znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, jak i przyczynę niepełnosprawności oznaczoną symbolem 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).

Prawdopodobnie nie ma Pan w orzeczeniu zaznaczonego punktu 9, tj. nie spełnia Pan przesłanek określonych w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym. Oznacza to, że lekarz orzecznik orzekł, że nie ma Pan znacznie ograniczonych możliwości samodzielnego poruszania się.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Co najbardziej narusza Twoją godność jako pacjenta?

Biuletyn

Wspierają nas