Kolarskie MŚ. Krystian Giera wicemistrzem świata w czasówce!

03.08.2018
Autor: PKPar, fot. fanpage na Facebooku Krystiana Giery/PKPar
Trzech zawodników na wózkach na wspólnym zdjęciu. Z prawej i lewej dwóch Polaków

Startujący na handbike'u Krystian Giera (Veloaktiv) w kat. MH4 zdobył srebrny medal w czwartkowej jeździe indywidualnej na czas Mistrzostw Świata w parakolarstwie rozgrywanych we włoskim Maniago.

Na trzecim stopniu podium uplasował się mistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro i Londynu Rafał Wilk (Stal Rzeszów). Brązowy medal do dorobku Polaków dołożyła w piątek pięciokrotna srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Anna Harkowska (Giant Liv OKS Warmia Mazury Olsztyn), startująca w kategorii WC5.

Medal dla Synka

„Kochany Synku, medal dedykuję Tobie – jesteś moim Skarbem, dajesz mi wiele energii do dalszej, ciężkiej pracy. Medal dedykuję też Twojej mamie, która dała mi Ciebie” – napisał na swoim fanpage’u na Facebooku szczęśliwy Giera.

Nie obyło się także bez podziękowań dla trenera kadry Jakuba Pieniążka i trenera Anny Harkowskiej, Mariana Kowalskiego, który go pilotował.

Najlepszy okazał się być reprezentant Holandii, brązowy paraolipmijczyk z Rio De Janeiro, Jetze Plat, który wygrał z blisko jednominutową przewagą z Gierą. Tym razem utytułowany paratriatlonista pozostawil Polaków w tyle.

Harkowska z brązem

Blisko srebra była także Anna Harkowska. Przegrała walkę o drugie miejsce i ostatecznie uplasowała się na ostatnim stopniu podium ze stratą zaledwie 0,21 sek. do Brytyjki Crystal Lane-Wright. Bezkonkurencyjna była wielokrotna mistrzyni paraolimpijska z Wielkiej Brytanii Sarah Storey.

„Zdobyłam brąz, dziękuję mojemu Trenerowi za prowadzenie mnie przez radio” – napisała Harkowska na swoim profilu na Facebooku tuż po ukończeniu wyścigu. Trener Kowalski ma dziś zatem powody do radości.

Mistrzostwa Świata w parakolarstwie (UCI Paracycling Road World Championships Maniago) potrwają do niedzieli 5 sierpnia. Na najważniejszą imprezę parakolarskiego sezonu przybyło 400 zawodnikow z 46 krajów świata. Polska ekipa liczy 24 zawodniczek i zawodników.