Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ME w pływaniu: Makowski wicemistrzem Europy, Czech z brązem

17.08.2018
Autor: Adrian Lipiński, fot. Wojciech Makowski ze srebrem, screen YouTube/Paralympic Games
Wojciech Makowski ze srebrnym medalem

Dwa kolejne medale wyłowili na dublińskiej pływalni nasi reprezentanci podczas Mistrzostw Europy. W czwartek, 16 sierpnia, Wojciech Makowski sięgnął po srebro na dystansie 100m st. grzbietowym, zaś Jacek Czech po brąz na 200m st. dowolnym.

Po dwóch złotych medalach w środę, nasze medalowe apetyty na ME znacząco wzrosły. Już w sesji porannej Wojciech Makowski wygrał eliminacje swojej koronnej konkurencji 100m st. grzbietowym S11, w której jest aktualnym wicemistrzem świata i wicemistrzem paraolimpijskim. W finale zajął drugą lokatę z czasem 1:11.00 min. Tytuł mistrzowski przegrał o 1,04s z Wiktorem Smyrnowem z Ukrainy. Z brązu cieszył się Marco Meneses z Portugalii (+4,12s). W finale oglądaliśmy jeszcze jednego Polaka – 16-letni Przemysław Drag finiszował jako siódmy z czasem 1:23.93 min. Pierwszego dnia rywalizacji podczas ME Wojciech Makowski stanął na najniższym stopniu podium na 50m st. dowolnym.

Drugi krążek dla Polski wywalczył Jacek Czech. Nasz reprezentant wywalczył już srebro na 50m st. grzbietowym, a tym razem był trzeci na 200m st. dowolnym S2. 42-latek przegrał o 15,33s z Aristedeisem Makrodimitrisem z Grecji. Przed Polakiem uplasował się jeszcze Ukrainiec Roman Bondarenko (+9,18s). 

Wysoką piątą lokatę na 100m st. grzbietowym S9 zajął Patryk Biskup, a siódmy na 50m st. dowolnym S10 był Rafał Kalinowski.

Nasi reprezentanci mają w swoim dorobku siedem medali, dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe. Impreza potrwa jeszcze do niedzieli, 19 sierpnia.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Przykry obowiązek
    Paweł
    17.08.2018, 15:01
    Jestem osobą niepełnosprawną (inwalida narządu ruchu od 3 roku życia), który przepracował w kraju 25 lat. Aktualnie przebywam za granicą już cztery lata. Mój obecny stan zdrowia, a także wiek wyklucza podjęcie pracy. Jak ominąć przykry obowiązek corocznego deklarowania dochodów do ZUS ? Mieszkam w pobliżu Menchester (UK).
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas