Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Karta parkingowa z endoprotezami stawów biodrowych

31.08.2018
Autor: I.

Mam endoprotezy obydwu stawów biodrowych. Jestem na emeryturze. Mam 72 lata. Mieszkam w Warszawie. Czy mogę ubiegać się o otrzymanie karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych?

Szanowny Panie,

od dnia 1 lipca 2014 r. karta parkingowa jest wydawana wyłącznie:

  1. osobie niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego albo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się (osoby posiadające umiarkowany stopień niepełnosprawności muszą mieć w orzeczeniu jeden z trzech symboli: 04-O, 05-R lub 10-N);
  2. osobie niepełnosprawnej, która nie ukończyła 16. roku życia, mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

Więcej informacji na temat karty parkingowej znajdzie Pan m.in. na naszym portalu.

Nie wiemy, czy posiada Pan orzeczenie wydane po 1 lipca 2014 r. o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, wraz ze wskazaniem do karty parkingowej.

Jeśli nie, informacje dotyczące orzekania o niepełnosprawności znajdzie Pan na naszym portalu.

Jeśli nie ma Pan takiego orzeczenia, to należy złożyć wniosek do miejskiego zespołu orzekania o niepełnosprawności w Warszawie.

Dopiero po uzyskaniu orzeczenia uprawniającego do wydania karty parkingowej będzie mógł ją Pan otrzymać.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas