MŚ w koszykówce: Polacy lepsi od Korei, słabsi od USA

20.08.2018
Autor: Adrian Lipiński, fot. kadr z filmiku iwbf/YouTube.com
polska reprezentacja na swojej połowie podczas meczu

Dwa mecze grupowe mają za sobą nasi koszykarze na wózkach podczas Mistrzostw Świata, rozgrywanych w niemieckim Hamburgu. Polacy przegrali z faworyzowanymi Amerykanami 51:82, zaś w drugim meczu okazali się lepsi od Korei Południowej 54:53.

Reprezentanci Polski trafili do bardzo mocnej grupy z udziałem mistrzów paraolimpijskich z Rio de Janeiro – Amerykanów oraz Wielkiej Brytanii i Korei Południowej.

Stany Zjednoczone jako wicemistrz świata był faworytem sobotniego spotkania (18 sierpnia). Już w pierwszej kwarcie rywale wyszli na prowadzenie 22:8. W drugiej znów byli zdecydowanie lepsi, tym razem 23:10 – przegrywaliśmy 18:45. Polacy walczyli o zniwelowanie różnicy i w ostatniej kwarcie wygrali nawet 18:16. Jednak cały mecz przegrali wyraźnie 51:82. Najlepszym zawodnikiem w naszej kadrze był Piotr Łuszyński, który zdobył osiemnaście punktów.

Inny przebieg miało spotkanie z Koreą Południową. Mecz przeciwko Azjatom biało-czerwoni rozpoczęli od wygranej kwarty 18:14, w drugiej nasze zwycięstwo było wyraźne 16:6 i na „półmetku” prowadziliśmy 34-20. O mały włos nie roztrwoniliśmy przewagi, najpierw w trzeciej kwarcie przegrywając 10:14, a w czwartej 10:19. Mecz wygraliśmy ostatecznie zaledwie jednym punktem 54:53. Po dwanaście punktów zgarnęli Marcin Belcerowski i Łuszyńśki, jeden mniej rzucił rywalom Dominik Mosler.

W poniedziałek, 20 sierpnia, naszymi rywalami, będą aktualni wicemistrzowie Europy Brytyjczycy. Od tego meczu zależy, z którego miejsca w grupie nasi reprezentanci wyjdą do dalszej fazy.

By być na bieżąco, śledź fanpage polskiej reprezentacji na Facebooku.