Koszykarze powalczą w fazie pucharowej z Kanadą

21.08.2018
Autor: Adrian Lipiński, fot. sxc.hu
piłka do koszykówki

Z trzeciego miejsca w grupie do dalszej rywalizacji awansowali nasi koszykarze na wózkach na Mistrzostwach Świata w niemieckim Hamburgu. W niedzielę, 19 sierpnia, w trzecim meczu grupowym biało-czerwoni nie poradzili sobie z Wielką Brytanią, przegrywając 46:78.

Po wysokiej porażce z USA i wygranej w emocjonującym meczu z Koreą Południową, na Polaków czekał kolejny trudny rywal – Wielka Brytania. Faworytem meczu byli Wyspiarze – brązowa ekipa igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Naszym zawodnikom nie udało się sprawić niespodzianki. W pierwszej kwarcie przegrali 10:18, a po dwóch – Wielka Brytania prowadziła już 44:18. Pomimo wygranej trzeciej kwarty 16:15, mecz zakończył się wysoką porażką 46:78.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli Krzysztof Kozaryna, Mateusz Filipski i Andrzej Macek po 8 pkt.

Z Kanadą o „ósemkę”

Polacy do dalszej fazy awansowali z trzeciej pozycji. Teraz w 1/8 czekać będzie na nas Kanada. Mecz odbędzie się we wtorek, 21 sierpnia. Od niego zależy czy znajdziemy się w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Nasi przeciwnicy w grupie zajęli drugie miejsce, wygrywając odpowiednio 78:61 z Niemcami, 77:47 z Maroko oraz przegrywając 71:83 z Iranem.