MŚ w kajakarstwie – bez medali. Tokarz piąty, Sobczak szósta

27.08.2018
Autor: Adrian Lipiński, fot. kadr z filmiku/YouTube.com
Płynący kajakarze, tuż przy mecie

Polscy kajakarze z niepełnosprawnością podczas rozgrywanych Mistrzostw Świata w Portugalii nie zdołali wywalczyć medalu, ale trzykrotnie uplasowali się na miejscach w czołowej „ósemce”. Mistrzostwa zakończyły się w sobotę, 25 sierpnia.

Jakub Tokarz, złoty medalista igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro, przypłynął na piątą lokatę w finale A w konkurencji KL1 na dystansie 200m. Do złotego medalisty Włocha Estebana Fariasa stracił 3,100s. Srebro zdobył Robert Suba z Węgier, a brąz Luis Silva z Brazylii.

Lokatę niżej uplasowała się w konkurencji KL3 na dystansie 200 metrów Katarzyna Sobczak. Polka straciła 4,075s do Szwedki Hele Ripy. Ze srebra cieszyła się Australijka Amanda Reynold, a z brązu Mihaela Lulea z Rumunii.

Na ósmym miejscu w finale A przypłynął Mateusz Surwiło. Nasz kajakarz w finale KL3 na dystansie 200 metrów do mistrza Europy Serhii Jemelianowa stracił 3,491s. Drugi finiszował Caio Carvalho z Brazylii, a trzeci Leonid Kryłow z Rosji.

Dwóch Polaków reprezentowało nas w konkurencji VL3 na dystansie 200 metrów. Tomasz Moździerski triumfował w finale B, a Zbigniew Olizarowicz był w nim ósmy. Naszych kajakarzy sklasyfikowano na odpowiednio dziesiątej i siedemnastej lokacie.

Na miejscu piątym w finale B konkurencji KL2 na dystansie 200 metrów i na czternastym w całych MŚ uplasował się Robert Studżiżba.

W półfinale KL2 pań na dystansie 200 metrów odpadła Kamila Kubas.