Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Obejrzyj hit Cannes pt. „Zimna wojna” – dostosowany we Wrocławiu

31.08.2018
Autor: inf. pras.
Napis Zimna wojna w tle dwoje przytulonych ludzi

Po wakacyjnej przerwie „ADAPTER – kino bez barier” wraca do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty z wyjątkowym pokazem. Organizatorzy zapraszają na najgłośniejszy i najbardziej nagradzany polski film ostatnich miesięcy, czyli „Zimną wojnę” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego z brawurową rolą Joanny Kulig i Tomasza Kota. 

„Zimna wojna” to przepiękna historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi – młodej tancerki Zuli oraz pianisty Wiktora. Oboje z jednej strony bardzo często nie potrafią się ze sobą porozumieć, z drugiej – coś ich do siebie wzajemnie przyciąga na tyle mocno, że wprost nie mogą bez siebie żyć. W tle ich historii rozgrywają się wydarzenia lat 50. i 60. XX wieku w komunistycznej Polsce.

Film z audiodeskrypcją i napisami uproszczonymi będzie można obejrzeć 16 września (niedziela) o godz. 16.00 w kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 we Wrocławiu.

Osoby z niepełnosprawnościami są proszone o rezerwację biletów przez Fundację KATARYNKA pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 797 122 452. Bilety w cenie 6 zł można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl

Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.


Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama – 6 zł.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas