Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dorota Habich, prezes PFRON: „Integracja” zwalcza uprzedzenia

07.09.2018
Autor: Dorota Habich, p.o. Prezes PFRON
Twarz Doroty Habich, p.o. Prezes PFRON

Z okazji jubileuszu 150. numeru magazynu „Integracja” nasza redakcja otrzymała list od Doroty Habich, p.o. Prezesa PFRON. Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy, a list publikujemy w całości poniżej.

Szanowni Państwo, Droga Redakcjo!

Jest mi niezwykle miło, że magazyn „Integracja” ma już 150 numerów. Pismo to, wydawane od 1994 roku, na stałe wpisało się do historii polskiej prasy związanej z problematyką osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia. Pełni także niezwykle ważną funkcję społeczną – podnosi powszechną świadomość na temat niepełnosprawności i likwiduje bariery mentalne związane z niepełnosprawnością, wypełniając tym samym postanowienia Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Życie osób z niepełnosprawnościami utrudnione jest m.in. przez bariery tkwiące w świadomości społeczeństwa, spowodowane najczęściej brakiem zrozumienia, wiedzy oraz – niestety – utrwalonymi przez pokolenia stereotypami.

Poprzez publikowane treści „Integracja” zwalcza uprzedzenia, którym na co dzień muszą stawiać czoła osoby z niepełnosprawnościami. Prezentuje nie tylko historie zwykłych ludzi, ale także najistotniejsze informacje dotyczące tej grupy społecznej, w tym m.in. o najnowszych metodach rehabilitacji. Jest też źródłem wiedzy na temat sytuacji prawnej środowiska osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od blisko 20 lat wspiera „Integrację”, dlatego też cieszy mnie stale powiększające się grono jej Czytelników. Dziękuję wszystkim członkom Redakcji za pasję i ciężką pracę, którą wkładają w każde wydanie pisma.

Serdecznie Państwa pozdrawiam i życzę dalszej wytrwałości w działaniach na rzecz integracji i pełnego włączenia społecznego środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Dorota Habich, p.o. Prezes PFRON

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Życzenia
  Helena
  20.12.2018, 22:02
  Z okazi zbliżajacych się świąt Bożego Narodzenia chcę złożyć życzenia całej Itegracji i wszystkim czytającym, zdrowia szczęscia wżyciu prywatnymi zawodowym oraz wszystkiegodobrego wNowymRoku.helena.
  odpowiedz na komentarz
 • program samochodowy PFRON
  Marek
  07.09.2018, 22:40
  Droga Pani/Panie-w momencie,gdy władzę przejeła PO program,o którym Pani/Pan wspomina został zlikwidowany,więc nie jest to ab solutnie wina PIS-u
  odpowiedz na komentarz
 • Pani prezes za komuny byly samochody dla ON - FIAT 126 EI
  P
  07.09.2018, 14:47
  Za nie lepszej Platformy był program samochodowy dla ON. A za PiS, NIE MA!!!
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas