Srebrny medal pistoleciarzy

01.06.2010
Autor: Maciej Kowalczyk. Fot. Beata
Źródło: inf. własna

Dwa medale w konkurencjach drużynowych zdobyli polscy strzelcy z niepełnosprawnością podczas odbywających się we Francji zawodów Pucharu Świata IPC. Najlepiej spisali się pistoleciarze, którzy wywalczyli dla Polski medal srebrny.

2010 IPC Shooting World Cup - France to kolejne zawody sportowe w strzelectwie osób z niepełnosprawnością, które dawały naszym strzelcom możliwość zdobycia kolejnych punktów kwalifikacyjnych na igrzyska paraolimpijskie w Londynie.

Do Volmerange-Les-Mines dotarli zawodnicy z całego świata. Polacy najlepiej radzili sobie w konkurencjach drużynowych. Pistoleciarze - Wojciech Kosowski, Sławomir Okoniewski, Filip Rodzik - osiągając wynik 1665 punktów, zdobyli srebrny medal w konkurencji P1 (pistolet pneumatyczny). Trzecie miejsce i brązowy medal konkurencji R6 (karabin na leżąco 50 m) zdobyli Waldemar Andruszkiewicz, Tadeusz Sondej i Jolanta Szulc. Ich końcowy wynik to 1740 punktów.

Jolanta Szulc indywidualnie wystrzelała także wysokie, czwarte miejsce w konkurencji R3 (karabin pneumatyczny na leżąco) – 704,4 punktu z finałem, natomiast Wojciech Kosowski zajął szóste miejsce w konkurencji P4 – pistolet dowolny – 612,7 punktu z finałem.