Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Trzeba mieć odwagę

14.09.2018
Autor: Piotr Pawłowski, fot. Andrzej Świetlik
Źródło: Integracja 4/2018
Piotr Pawłowski. Obok niego stempel: Integracja. Numer 150.

Kiedy przypomnę sobie pierwszy list wysłany z „Integracji” i otrzymaną na niego odpowiedź, dotyczącą wsparcia finansowego naszych działań i pomysłów wydawniczych (1995 r.), to gdybym na poważnie wziął do serca wszystko to, co było w nim napisane, z całą pewnością nie doczekalibyśmy jubileuszowego 150. numeru magazynu.

W tamtym czasie 8-stronicowa jeszcze czarno-biała gazetka z podtytułem: „Pismo dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin, przyjaciół, a także dla tych, którzy jeszcze niedostatecznie zrozumieli, na czym polega niepełnosprawność” – w oczach wielu nie zapowiadała się na poważną gazetę, w jakikolwiek sposób rokującą na przyszłość.
Od tamtego czasu mamy na koncie 150 numerów. I m.in. z tej okazji uchylamy rąbka redakcyjnej kuchni, a ponadto zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym z okładką „Integracji”.

Sytuacja związana z początkiem „Integracji” pokazuje, że warto z uporem dążyć do realizowania życiowych celów. Gdybym na początku drogi zrezygnował z tego projektu wydawniczego czy – mówiąc wprost – poddał się po pierwszych ocenach krytycznych, to wiem jedno – miałbym czego żałować. Z tego płynie prosty wniosek, że nie wolno rezygnować z celu, tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak płynie i weryfikuje nasze decyzje.

„Integracja” jest moją pasją, którą wspierała odwaga robienia rzeczy małych. Ale dzięki Osobom i Instytucjom, które wkładały i nieustająco dokładają swoje cegiełki do tworzenia naszego magazynu – zwłaszcza Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Miastu Stołecznemu Warszawie – w rezultacie stał się on medium poważnym, opiniotwórczym, kształtującym rzeczywistość i mającym na nią pozytywny wpływ.

Przede wszystkim jednak dziękuję Wam, Drodzy Czytelnicy, za Wasze listy pełne zaufania do nas i poparcia tego, co wspólnie robimy. Dziękuję, że jesteście z nami, ponieważ bez Was „Integracja” nie miałaby racji bytu – co potwierdza Janka Graban, odpowiadająca niemal od początku pisma na listy do redakcji.


Okładka magazynu Integracja nr 4/2018Artykuł pochodzi z nr 4/2018 magazynu Integracja.

Zobacz, jak możesz otrzymać magazyn Integracja.

Sprawdź, jakie tematy poruszaliśmy w poprzednich numerach (w dostępnych PDF-ach).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • A czy opowiedział pan o okradzeniu osób niepełnosprawnych przez rządzącą partię PiS.
    j.kamizela@wp.pl
    24.09.2018, 17:40
    A czy opowiedział pan o okradzeniu osób niepełnosprawnych przez rządzącą partię PIS.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas