Przejdź do treści głównej

„Możesz!” Za chwilę rusza Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier [WIDEO]

Spektakle teatralne, pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, koncerty. Święto dostępnej kultury dla każdego, czyli 6. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier, odbędzie się w dniach 28 września – 7 października oraz w weekend 12-14 października br.

Celem Festiwalu jest upowszechnianie wiedzy o programie i ofercie kulturalnej dla osób z niepełnosprawnościami. Hasło tegorocznej edycji to tylko jedno, nie pozostawiające wątpliwości słowo: Możesz!

Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier organizują̨: Fundacja Kultury Bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, STUDIO teatrgaleria, Bemowskie Centrum Kultury i Disney Polska.

Przede wszystkim: dostępność!

WFKbB jest wielkim świętem dostępnej kultury dla każdego. Bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć – każdy może znaleźć coś dla siebie. Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń czekają z wartościową i bogatą ofertą odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów, spotkań i spacerów.

Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier będzie, podobnie jak w poprzednich edycjach, wydarzeniem integrującym społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób wykluczanych ze zwykłej codzienności życia społeczno-kulturalnego. To co wyróżnia Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier od innych przeglądów i festiwali to fakt, że oferowane przez organizatorów wydarzenia są dostępne dla każdego. Przedstawienia, wystawy, warsztaty dostępne są zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Festiwal jest kontynuacją i rozwinięciem działań prowadzonych w Warszawie od 2008 roku, a zainicjowanych z myślą o osobach z niepełnosprawnością sensoryczną (niewidomi, niesłyszący).

Więcej informacji i program na stronie Festiwalu oraz Facebooku.


inf. pras., spot Fundacji Kultury bez Barier

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas