Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakle z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym

26.09.2018
Autor: inf. pras.
plakaty dwóch przedstawień: Pomnik i Babcia na jabłoni

Wrocławski Teatr Lalek wystawia dwie sztuki, dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. 21 października 2018 odbędzie się spektakl pn. „Pomnik”, a 25 października 2018 – „Babcia na jabłoni”.

Pomnik

21 października 2018, godz. 19.00, spektakl dla młodzieży od 14 lat i dorosłych.

Przedstawienie oparte jest na reportażu „Dowód miłości” z książki Mariusza Szczygła „Gottland”, opowiadającym o budowie największego na świecie pomnika Józefa Stalina. Monument postawiono w Pradze w 1955 r. według projektu rzeźbiarza Otakara Šveca. Zaledwie siedem lat później został zburzony. Tragiczna historia monumentu jest w spektaklu Jiřego Havelki pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o pewnej epoce w dziejach Czechosłowacji – epoce, którą również i Polacy pamiętają bardzo dobrze.

Babcia na jabłoni

25 października 2018, godz. 10.00, spektakl dla całej rodziny.

„Babcia na jabłoni” Miry Lobe, znakomitej austriackiej pisarki porównywanej najczęściej z Astrid Lindgren, jest pełną wdzięku opowieścią o małym chłopcu i jego bardzo nietypowej babci. Ta historia została przeniesiona na scenę Wrocławskiego Teatru Lalek przez Jarosława Kiliana. Stworzył on widowiskowy spektakl dla całej rodziny z szeroką obsadą, bogatą scenografią i porywającą muzyką Krzesimira Dębskiego.

Andi bardzo chce mieć babcię, więc ją sobie… wymyśla. Bo babcia to najlepszy sposób na wszelkie smutki i kłopoty. Babcia Andiego mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, ujeżdża dzikie konie. Jest wprawdzie trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Chłopiec spędza z nią cały wolny czas, dopóki do sąsiedniego domu nie wprowadza się... No właśnie, kto?

Rezerwacje biletów

Audiodeskrypcję i tłumaczenie migowe spektakli realizuje Fundacja Katarynka.

Cena biletu dla osoby z niepełnosprawnością wzroku/słuchu i osoby towarzyszącej - 10zł/os za okazaniem legitymacji.

Bilety można rezerwować w teatrze. Rezerwacja: telefoniczna: 71 335 49 49, 71 335 49 11, 71 335 49 12 lub email: widownia@teatrlalek.wroclaw.pl.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co przede wszystkim powinien zrobić nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego dla osób z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas