Przejdź do treści głównej

„Widać, że problem jest”. Zobacz, jak poradzili sobie na wózkach kandydaci na prezydenta Warszawy! [WIDEO]

Siedmioro kandydatów na prezydenta Warszawy usiadło na wózkach, na których mieli pokonać dystans 650 m z siedziby Integracji do warszawskiego Ratusza przy pl. Bankowym. Jak im poszło? Jakie mieli refleksje? Czy w ich opinii stolica jest rzeczywiście dostosowana? Zobaczcie relację z naszej akcji!

Sam przejazd, czyli „egzamin praktyczny” poprzedzony został „częścią teoretyczną”. Każdy z kandydatów został poproszony o odpowiedzenie na 15 pytań Testu Integracji.

Relację możesz także przeczytać na portalu Niepelnosprawni.pl.


Fundacja Integracja zaprosiła do udziału w akcji „Z Integracji do Ratusza” wszystkich kandydatów na prezydenta Warszawy. Nie wszyscy jednak skorzystali z tej możliwości.

Operatorzy: Wojciech Strasenburg, współpraca: Patrycja Grąbczewska
Montaż: Wojciech Strasenburg
Reporter: Tomasz Przybyszewski

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • i po co ta szopka
  Irys
  26.10.2018, 09:01
  Robi się wiele, ale ciągle zbyt mało. Problem poruszania na wózku jest tak stary jak świat. Wg mnie działania likwidujące bariery idą zbyt wolno. Bariery są nie tylko fizyczne ale tworzą je również przepisy. Dwa krótkie przykłady. W Katowicach parking przy oddziale PEFRON-u jest od kilkunastu lat prywatny. Dla osób niepełnosprawnych wydzielono kilka stanowisk, ale ograniczono bezpłatny postój na kopercie do 15 minut. Konia z rzędem temu, kto zdoła w tym krótkim czasie wysiąść z auta na wózek, przemieścić się do biura, załatwić sprawę i przygotować się do odjazdu z koperty. Przepisy Wspólnot Mieszkaniowych również należałoby ustaleniami odgórnymi uelastycznić w kwestiach konieczności uzyskiwania jednogłośnej zgody lokatorów na przystosowywanie budynku w częściach wspólnych dla osób poruszających się na wózku. Obecnie wystarczy jeden głos sprzeciwu, aby osoba na wózku pozbawiona była możliwości samodzielnego wyjechania z domu.
  odpowiedz na komentarz
 • Brawo za test
  rajteros
  09.10.2018, 10:01
  Obowiązkowy test dla wszystkich urbanistów w przestrzeni publicznej
  odpowiedz na komentarz
 • Chłopek z prowincji
  rozgoryczony
  27.09.2018, 18:01
  Nie znam warszawki aż tak by wypowiadać się w temacie trasy przebytej przez tych panów ale pytanko takie od ON dlaczego ONI poruszają się na aktywnych bo my szary motłoch zasuwamy na podarunkach z NFZ ciężkich mało zwrotnych i wywrotnych.
  odpowiedz na komentarz

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas