Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Giełda Mocy. Promocja zatrudniania osób z niepełnosprawnością

02.10.2018
Autor: inf. pras.
dziewczyna i chłopak siedzą przy biurku, wypełniając dokumenty

W środę, 24 października 2018, na PGE Narodowym odbędzie się 8. edycja Giełdy Mocy, czyli bezpłatego wydarzenia, promującego zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami w modelu zatrudnienia wspomaganego.

Idea zatrudnienia wspomaganego pozwala osobie z niepełnosprawnością korzystać ze wsparcia specjalistów do spraw zatrudnienia (w szczególności trenerów pracy), pracować na otwartym rynku pracy i otrzymywać wynagrodzenie, nie mniejsze niż w przypadku pracownika bez niepełnosprawności pracującego na tym samym stanowisku.

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli środowisk biznesowych, organizacji pozarządowych, działów HR i CSR oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Podczas Giełdy Mocy goście ze świata nauki, biznesu i środowisk osób niepełnosprawnych podzielą się wiedzą i doświadczeniem. Pracodawcy mogą również zyskać lojanego pracownika.

Organizatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na jego stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Praca dla niepełnosprawnych jak wybieranie rodzynek z ciasta
  niepełnosprawna
  03.10.2018, 13:53
  Jeszcze do niedawna w lokalnej prasie było takie ogłoszenie,że szukają inwalidów do pracy na produkcji,tylko i wyłącznie tych , którzy mają pierwszą i drugą grupę inwalidzką . Było też ograniczenie wieku - wiek do 35 roku życia.To ,że szukali młodych ludzi, to rozumiem .Im człowiek starszy , tym mniej sprawny i ma mniej siły do pracy . Ale oni nie szukali też inwalidów trzeciej grupy , bo choć teoretycznie powinni być sprawniejsi i zdrowsi , to dofinansowanie do ich miejsc pracy jest niewielkie, więc nikt ich nie chce zatrudnić .Nie wiem , czy wśród tych kandydatów była dodatkowa rekrutacja , bo trudno sobie wyobrazić , by osoba z pierwszą grupą ,niesprawna poradziła sobie w pracy na produkcji. Możliwe .Nie wiem też , jaki to był zakład pracy , bo nie podali adresu i konkretów . Były tylko podane dwa numery komórkowe . Tego ogłoszenia już nie ma .Piszę o tym ,dlatego ,że nie jest tak różowo, jak niektórzy sądzą . Nikt nie chce starego pracownika , albo takiego do którego jest małe dofinansowanie ,a rząd od wielu lat tych kwot dofinansowania do miejsca pracy niepełnosprawnego nie podniósł i chyba podnosić nie zamierza.
  odpowiedz na komentarz
 • Strata pieniedzy
  Kr
  02.10.2018, 21:06
  "pracować na otwartym rynku pracy i otrzymywać wynagrodzenie, nie mniejsze niż w przypadku pracownika bez niepełnosprawności pracującego na tym samym stanowisku." osoba pelnosprawna na stanowisku zarabia 4000 pln, laczny koszt pracodawcy 5000 pln, z racji biemozliwej do wyrownania niepelnosprawnosci wyrobie 50% normy. Strata pracodawcy 2500 pln zysk z pfron 1700/1800. Kto pokryje mu the brakujace 800 zl? Nikt? Tyle w temacie rownych szans. EKONOMIA, NIE PR.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas