Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Giełda Mocy. Promocja zatrudniania osób z niepełnosprawnością

02.10.2018
Autor: inf. pras.
dziewczyna i chłopak siedzą przy biurku, wypełniając dokumenty

W środę, 24 października 2018, na PGE Narodowym odbędzie się 8. edycja Giełdy Mocy, czyli bezpłatego wydarzenia, promującego zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami w modelu zatrudnienia wspomaganego.

Idea zatrudnienia wspomaganego pozwala osobie z niepełnosprawnością korzystać ze wsparcia specjalistów do spraw zatrudnienia (w szczególności trenerów pracy), pracować na otwartym rynku pracy i otrzymywać wynagrodzenie, nie mniejsze niż w przypadku pracownika bez niepełnosprawności pracującego na tym samym stanowisku.

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli środowisk biznesowych, organizacji pozarządowych, działów HR i CSR oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Podczas Giełdy Mocy goście ze świata nauki, biznesu i środowisk osób niepełnosprawnych podzielą się wiedzą i doświadczeniem. Pracodawcy mogą również zyskać lojanego pracownika.

Organizatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na jego stronie internetowej.

Komentarz

  • Strata pieniedzy
    Kr
    02.10.2018, 21:06
    "pracować na otwartym rynku pracy i otrzymywać wynagrodzenie, nie mniejsze niż w przypadku pracownika bez niepełnosprawności pracującego na tym samym stanowisku." osoba pelnosprawna na stanowisku zarabia 4000 pln, laczny koszt pracodawcy 5000 pln, z racji biemozliwej do wyrownania niepelnosprawnosci wyrobie 50% normy. Strata pracodawcy 2500 pln zysk z pfron 1700/1800. Kto pokryje mu the brakujace 800 zl? Nikt? Tyle w temacie rownych szans. EKONOMIA, NIE PR.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas