Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polacy na czwartym miejscu w goalballu na Mistrzostwach Europy

05.10.2018
Autor: Adrian Lipiński, fot. Piotr Stanisławski
mężczyzna z opaską na oczach rzuca piłką na hali

Mimo dobrej gry, na czwartym miejscu rywalizację dywizji B w goalballu zakończyli biało-czerwoni podczas Mistrzostw Europy, które odbyły się w dn. 24-29 września w Chorzowie. Polki wskoczyły na ósmą lokatę.

W fazie grupowej Polacy rewanżowali się w kolejnych meczach z zespołami, z którymi przegrywali na poprzednich Mistrzostwach Europy dywizji B rozegranych w Portugalii w 2016r.

Było dobrze, ale...

W meczu otwarcia nasi zawodnicy nie dali szans Wielkiej Brytanii – która spadła z dywizji A. Mecz zakończył się wynikiem 10:7.

W drugim spotkaniu grupowym trafiliśmy na ekipę Słoweńców, która stanęła dwa lata temu na drodze do półfinału. Jednak tym razem to Polacy spisali się świetnie, wygrywając 13:3!

Trzecie zwycięstwo w grupie odnieśliśmy nad Hiszpanią 4:3 – dla przypomnienia, z tym zespołem przegraliśmy w Portugalii w meczu o lokaty 5-8. Na koniec fazy grupowej zremisowaliśmy 8:8 z Portugalią. Tym samym z pierwszej lokaty awansowaliśmy do ćwierćfinału.

Polacy pewnie zwyciężyli z Czarnogórą w ćwierćfinałowym meczu, kontrolując wynik od początku do końca. Natomiast w półfinale lepsza okazała się Grecja – mecz był wyrównany do stanu 7:7, ale inicjatywę przejęli rywale, ostatecznie wygrywając 10:8.

W meczu o trzecią lokatę rywalami Polaków byli ponownie Hiszpanie. Choć w pierwszej połowie biało-czerwoni prowadzili mecz 3:2, to w drugiej – rywale rozstrzygnęli grę na swoją korzyść, zwyciężając 10:5.

Ostatecznie do dywizji A awansowały Ukraina, Grecja i Hiszpania, a do niższej dywizji spadły Węgry, Słowenia i Czarnogóra. Startowało dziesięć zespołów.

Polki ósme

Polki przegrały trzy spotkania: z Hiszpanią 2:8, Finlandią 5:10, Holandią 3:6 i wygrały jeden mecz z Węgrami 4:3. Pozwoliło to awansować zawodniczkom do kolejnej fazy.

W ćwierćfinale Polki uległy jednak dziesięcioma bramkami faworyzowanym Ukrainkom (1:11). W meczu o miejsca 5-8 ponownie przyszło im się mierzyć z Hiszpankami, z którymi przegrały 0:6 – w efekcie pozostała im walka o siódmą lokatę.

Ostatecznie Polki sklasyfikowano na ósmej lokacie – na koniec mistrzostw przegrały z Francuzkami 1:8. Turniej wygrały Ukrainki, pokonując w finale Finki. Do dywizji A awansowały również Szwedki. Startowało dziewięć zespołów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas