Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przewodnik z aplikacją po Krakowie dla turysty z niepełnosprawnością

09.10.2018
Autor: PAP, fot. sxc.hu
zrzuty ekranu komórki z aplikacją Kraków dla niepełnosprawnych

Zwiedzanie miasta dla turystów z niepełnosprawnością nie musi być utrudnieniem. W Krakowie takie osoby mogą w łatwiejszy sposób poznawać okolice, sięgając po „Przewodnik po Krakowie dla niepełnosprawnego turysty” wraz aplikacją mobilną.

Przewodnik wraz z aplikacją mobilną dostępny jest w wersji polskiej oraz angielskiej. Stanowi kompendium wiedzy na o dostępności wszelkich obiektów w mieście dla turystów z niepełnosprawnościami, między innymi dla osób na wózkach inwalidzkich lub z dysfunkcją narządu słuchu i wzroku. Mogą w prosty sposób znaleźć opisy, zdjęcia oraz informacje teleadresowe o szukanych miejscach w Krakowie.

Dostępność w jednym miejscu

W przewodniku baza obiektów została podzielona na trzy części: zwiedzanie, oferta kulturalno-rozrywkowa oraz informacje praktyczne. Dzięki nim turyści z niepełnosprawnością mogą znaleźć opisy zabytków i terenów zielonych, spis krakowskich instytucji kultury czy hoteli i restauracji.

- Szczególnie z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu w przewodniku zostały umieszczone również przydatne informacje, takie jak wypożyczalnie wózków inwalidzkich, taksówki dla osób niepełnosprawnych, miejsca, do których osoby poruszające się na wózkach znajdą przystosowaną dla siebie toaletę, aptekę lub sklep spożywczy – mówi Mateusz Płoskonka, Dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.

Przewodnik w formie drukowanej publikacji dostępny jest w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UMK, przy ul. Stachowicza 18 w Krakowie oraz w miejskich punktach informacji turystycznej. Aplikacja mobilna dostępna jest dla smartfonów działających na systemach operacyjnych Android, iOS i Windows Phone. Można ją pobrać w sklepach Google Play Store, Apple App Store i Windows Phone Store lub klikając w link na stronie Krakow.pl.

Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: krakow.pl/bezbarier.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy powinny istnieć limity zarobków dla rencistów?

Biuletyn

Wspierają nas