Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Nasi kandydaci na radnych 2018”: Arkadiusz Turoń

14.10.2018
Autor: Arkadiusz Turoń
Arkadiusz Turoń
  • Kandydat do Sejmiku Województwa Podkarpackiego
  • KW Partii Razem
  • Okręg wyborczy nr 1, lista nr 6, miejsce 4
  • Mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i orzeczenie z ZUS o całkowitej niezdolności do pracy. Choroba spowodowała całkowity paraliż aparatu mowy. Stałem się osobą niemą.

Urodziłem się w Strzyżowie 15 lutego 1978 roku. Mieszkaniec Rzeszowa od 2005 roku. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Historia. Działacz w stowarzyszeniu Rowery.Rzeszow.pl, wolontariusz przy wielu wydarzeniach, takich jak EHC CUP w latach 2013, 2014, Ultramaraton Podkarpacki 2016, 2017 i 2018, WOŚP 2017. Przez wiele lat czynny krwiodawca przy RCKiK w Rzeszowie. Aktualnie inwalida, choruję na SLA (stwardnienie zanikowe boczne).

Zapalony rowerzysta miejski i turystyczny. Działając w stowarzyszeniu Rowery.Rzeszow.pl staram się wpływać na władze samorządowe na rozwój bezpiecznej infrastruktury drogowej dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, do których się zaliczam. Dokładnie to likwidacja krawężników na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych. Tworzenie podjazdów zamiast schodów. Dodatkowo chcę rozwoju turystycznych szlaków rowerowych. To silny magnes dla turystów oraz dodatkowa gałąź dochodu dla miejscowej ludności. Przykładem dla mnie jest sytuacja w sąsiednim województwie małopolskim, gdzie szybko powstaje sieć szlaków rowerowych. Korzystajmy z doświadczeń innych, dzięki temu oszczędzimy na swoich błędach.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas