Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Nasi kandydaci na radnych 2018”: Michał Wojciechowski

14.10.2018
Autor: Michał Wojciechowski
Michał Wojciechowski
  • Kandydat do Rady Powiatu Kaliskiego (woj. wielkopolskie)
  • KW Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Okręg wyborczy nr 3, lista nr 2, pozycja 5
  • Niepełnosprawność: stopień znaczny, idiopatyczne zapalenie stawów, osteoporoza, poruszam się o kulach

33 lata, wykształcenie wyższe magisterskie, kierunek administracja. Od 12 lat pełni funkcję sołtysa wsi Budy Liskowskie. Dzięki zaangażowaniu i pasji, Budy Liskowskie stały się wyjątkowym miejscem, udało się zrealizować wiele inwestycji, m.in. budowę dróg asfaltowych, wymianę linii energetycznej.

Pracuje zawodowo jako specjalista ds. zatrudnienia i płac. Przez wiele lat był prezesem Forum Młodych Ludowców Powiatu Kaliskiego i wiceprezesem Forum Młodych Ludowców Województwa Wielkopolskiego, w tym czasie był inicjatorem wielu akcji społecznych, m.in. zbiórki krwi czy książek dla rodzinnych domów dziecka.

Wystąpił w programach Anny Dymnej „Spotkajmy się” oraz Dzień Dobry TVN „Zielone drzwi” czy „Koło fortuny”. Od trzeciego roku życia choruje na zapalenie stawów. W czasie wolnym z pasją oddaje się pracy na rzecz innych ludzi. Popularność zawdzięcza swojej wielkiej aktywności społecznej i politycznej. Jego fenomen polega na tym, że w sytuacji, gdy sam mógłby się zdać na pomoc innych i korzystać z należnych mu świadczeń, woli pomagać innym. W 2009 roku wyróżniony tytułem Człowiek Roku Wśród Niepełnosprawnych. W 2014 roku odznaczony Medalem „Zasłużony dla powiatu kaliskiego”. Od 3 lat szczęśliwy małżonek.

Będąc radnym Rady Powiatu Kaliskiego chciałbym stawiać na: rozbudowę infrastruktury drogowej w Gminie Koźminek i Lisków, rozwój szkoły średniej w Liskowie, rozwój sportu, m.in. kolarstwa, piłki nożnej, współpracę z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, Kołami Gospodyń Wiejskich.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas