Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Nasi kandydaci na radnych 2018”: Dorota Wolanin

14.10.2018
Autor: Dorota Wolanin
Dorota Wolanin
  • Kandydatka do Rady Miasta Nowego Sącza (woj. małopolskie)
  • KWW Krzysztofa Głuca „Wybieram Nowy Sącz”
  • Okręg wyborczy nr 3, lista nr 17, pozycja 8
  • Moja niepełnosprawność decyzją MOPS w Nowym Sączu oceniona została na umiarkowaną z symbolami 05-R oraz 11-I. ZUS przyznał mi całkowitą stałą niezdolność do pracy. Jestem w trakcie odwołania do wojewódzkiego zespołu o stopień znaczny

Jestem specjalistką od zagospodarowywania przestrzeni życiowej młodych ludzi wartościami. Jestem instruktorem harcerskim: wychowawcą dzieci i młodzieży. Mam proweniencje dziennikarskie, więc sprawy społeczne znane mi są od kołyski. Od 17. roku życia pracuję społecznie na rzecz wychowania do wartości dzieci i młodzieży w organizacji młodzieżowej o ponad stuletniej tradycji. Organizuję czas wolny, wakacyjne wyjazdy, imprezy patriotyczne. Nauczona w domu rodzinnym wrażliwości, zawsze z niezwykłą wnikliwością potrafiłam zająć się sprawami pokrzywdzonych, słabszych, nieporadnych, chorych.

Obecnie, sama będąc osobą niepełnosprawną, walczę o prawa osób niepełnosprawnych i zmianę postrzegania osób z różnymi, szczególnie niewidocznymi, dysfunkcjami. Mam wiele pomysłów na polepszenie miejskiej infrastruktury, by ludziom o ograniczonej sprawności było przyjaźniej i wygodniej funkcjonować w Nowym Sączu. Jestem wielką orędowniczką przestrzegania Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Za treści zamieszczane na blogu „Co jest za zakrętem”, traktujące o szeroko pojętych wartościach, w 2011 r. jako jedna ze 150 osób z całego świata, a czterech z Polski, zostałam zaproszona przez papieskie rady ds. Środków Społecznego Przekazu i Kultury na spotkanie blogerów, które było imprezą towarzyszącą beatyfikacji Jana Pawła II.

Jeśli chcesz, by ktoś priorytetowo traktował sprawy słabszych – zagłosuj na mnie. Na prezydenta Miasta wybierz Krzysztofa Głuca – jest kandydatem najlepszym z najlepszych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas