12 czerwca na warszawskie tory tramwajowe wyjechał po raz pierwszy Swing - nowoczesny, dostępny dla osób na wózkach i osób mających problemy z poruszaniem się tramwaj PESA Bydgoszcz, model 120 Na.
Jak podaje TPSW, do końca 2010 r. Warszawa zakupi jeszcze 33 takie składy, a do 2013 r. - 186.
- Nowoczesna sylwetka, bardzo miłe i przestronne wnętrze, dobrze widoczne wyświetlacze, klimatyzacja, monitoring, ale co najważniejsze niskopodłogowy tramwaj z automatycznie wysuwaną rampą – to pierwsze spostrzeżenia. Przy dokładniejszym obejrzeniu zwróciłem uwagę na nisko, dobrze umieszczone przyciski na drzwiach i obok miejsca dla wózkowicza, długi pas bezpieczeństwa obejmujący nawet "dużego" pasażera na wózku akumulatorowym, wysuwanie rampy przy zamkniętych drzwiach - opisuje pojazd Marek "Szalony Wózkowicz" (TPSW), który wziął udział w pierwszej jeździe.
"Szalonemu Wózkowiczowi" towarzyszyli m.in. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Sebastian Kamecki, kierownik Zakładu Pasażerskiego PESA.
Komentarze