Siedem medali podczas MŚ w tenisie stołowym!

24.10.2018
Autor: Adrian Lipiński, fot. Integracja
grafika: Natalia Partyka

W słoweńskim Celje polska reprezentacja sięgnęła po siedem medali mistrzostw świata. Gwiazdami naszej ekipy byli Patryk Chojnowski i Natalia Partyka, którzy wywalczyli złote medale!

W finale mistrzostw świata rywalem Patryka Chojnowskiego był Denislav Stefanov Kodjabashev z Bułgarii. 28-letni Polak, mający w bogatym dorobku zawodniczym złoto igrzysk paraolimpijskich w Londynie, pewnie obronił w Słowenii tytuł najlepszego tenisisty świata w klasie 10. Chojnowski pokonał rywala w trzech setach (12:10, 11:2, 11:9).

W tej samej klasie niepełnosprawności wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Partyka. Najbardziej rozpoznawalna polska paraolimpijka w meczu o złoto straciła seta z Dunką Sophie Amandą Walloe. Tym samym obroniła, tak jak Chojnowski, tytuł mistrzowski sprzed czterech lat z Pekinu. Partyka po raz kolejny pokazała swoją dominację.

Pęk i Łysiak blisko złota

Do finalu rywalizacji singlistów w kl. 2 dotarł również 30-letni Rafał Czuper. Wicemistrza paraolimpijskiego z Rio de Janeiro w rywalizacji drużynowej, czekało w finale ciężkie zadanie, bowiem jego rywalem był Fabien Lamirault. Aktualny mistrz paraolimpijski pokonał naszego reprezentanta 3:0 (11:7, 13:11, 11:6).

Srebrny medal przywiezie 20-letnia Karolina Pęk (kl. 9), która może pochwalić się trzema medalami Igrzysk Paraolimpijskich. W Słowenii dorzuciła kolejny ważny tytuł – wicemistrzyni świata. Finał w kl. 9 rozpoczął się po myśli Polki, która wygrała dwa pierwsze sety z Kun-heą Kim z Korei Południowej 11:8, 11:9. Trzeci set zakończył się porażką 11:13. Azjatka przejęła inicjatywę, dwa ostatnie sety wygrywała odpowiednio 11:9, 11:5.

Kolejne srebro do swojej kolekcji dorzuciła Krystyna Łysiak. Nasza tenisistka w finale przegrała po pięciosetowym pojedynku z Rosjanką Jeleną Prokofiejewą. Pierwsze dwa sety należały do Polki, która wygrała dwukrotnie 11:9. Niestety trzy kolejne sety padły łupem rywalki. Listę medalistów uzupełniają: Dorota Bucław w kl 1-2 oraz Marcin Skrzynecki w kl. 8.