Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Stworzył dzieła, które trwale zaistniały w polskim życiu publicznym”. Minister Michałkiewicz wspomina śp. Piotra Pawłowskiego

26.10.2018
Autor: Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
Czarno-białe zdjęcie, na którym minister Krzysztof Michałkiewicz rozmawia o książce pt. Lista Mocy z Piotrem Pawłowskim

„Zrobił niezwykle wiele, o ile nie najwięcej, dla poszerzenia w naszym społeczeństwie wiedzy o osobach niepełnosprawnych, ich potrzebach i problemach. (...) Z jego opiniami i stanowiskami liczył i będzie musiał liczyć się każdy polityk zajmujący się tematyką niepełnosprawności” – pisze we wspomnieniu o śp. Piotrze Pawłowskim Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Pana Piotra poznałem osobiście w 2006 r., podczas sprawowania przez mnie funkcji Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Był skromnym, pogodnym człowiekiem o wielkim sercu. Prawdziwym społecznikiem, który ogromną część swojej aktywności poświęcał działaniom na rzecz potrzebujących, pomimo że sam był osobą niepełnosprawną.

Pan Piotr dawał również przykład, że praktycznie nie istnieją bariery nie do pokonania gdy chce się pomóc drugiemu człowiekowi. Zrobił niezwykle wiele, o ile nie najwięcej, dla poszerzenia w naszym społeczeństwie wiedzy o osobach niepełnosprawnych, ich potrzebach i problemach. Stworzył dzieła, które trwale zaistniały w polskim życiu publicznym: Fundację „Integracja”, magazyn o tej samej nazwie, program telewizyjny „Misja Integracja”, portal internetowy Niepelnosprawni.pl czy serwis rekrutacyjny Sprawniwpracy.pl oraz sieć Centrów „Integracja”. Był pomysłodawcą programu „Polska bez barier”, a także wielu konkursów, kampanii społecznych i projektów. Z jego opiniami i stanowiskami liczył i będzie musiał liczyć się każdy polityk zajmujący się tematyką niepełnosprawności.

Środowisko osób niepełnosprawnych i osób pracujących na ich rzecz zapamięta Pana Piotra jako bohatera walki o ich sprawy. Dla osób spoza środowiska był – i na zawsze pozostanie – symbolem walki z własnymi słabościami, troski o dobro innych oraz wielkiej wiedzy i kompetencji w dziedzinie polityki społecznej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy powinny istnieć limity zarobków dla rencistów?

Biuletyn

Wspierają nas