Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: pościgaj się na gokartach i wygraj zawody!

06.11.2018
Autor: inf. pras.
plakat informacyjny m.in. o zawodach dla kierowców z niepełnosprawnością

11 listopada we Wrocławiu odbędą się zawody kierowców z niepełnosprawnością podczas finału Mistrzostw Polski Tobikart w kartingu halowym. Wydarzenie organizuje Fundacja Polski Karting we współpracy z Dolnośląskim Centrum Kartingu Halowego Wrocław Racing Center.

Treningi i rywalizacja przebiegać będzie na dostosowanych gokartach (gaz i hamulec w kierownicy) dla kierowców z niedowładem lub brakiem kończych dolnych, którymi dysponuje Wrocław Racing Center.

Każdy uczestnik rywalizacji będzie mógł skorzystać z treningów przed mistrzostwami zaplanowanych na 10 listopada od godz. 19. Sobotnie treningi/kwalifikacje przed mistrzostwami są płatne – sesja 10-minutowa z kartą kierowcy toru WRC wynosi 30 zł. Natomiast udział w zawodach dla kierowców z niepełnosprawnością, którzy zgłoszą chęć startu, jest BEZPŁATNY.

Formuła zawodów

Rywalizacja składać się będzie z dwóch etapów. Sobotnich kwalifikacji oraz niedzielnego finału.

Każdy z uczestników z niepełnosprawnością w sobotę może wykonać dowolną ilość przejazdów kwalifikacyjnych, zaliczających się do rywalizacji. Najlepszy uzyskany czas zaliczać się będzie do konkursu, a ośmiu najszybszych uczestników awansuje do finału. Zwycięży ten kierowca, który podczas niedzielnego finału uzyska najlepszą sumę czasów z dwóch 10-minutowych przejazdów (wygrywa suma best lap w obu przejazdach).

Zawody dla kierowców z niepełnosprawnością towarzyszą imprezie STAG Karting Masters, która jest trzecią i finałową rundą Mistrzostw Polski Tobikart 2018.

Podczas imprezy nastąpi celebracja 100-lecia Niepodległości Polski, z pocztem sztandarowym i wciągnięciem flagi narodowej oraz Hymnem Państwowym.

Integracja

Celem organizacji zawodów dla kierowców z niepełnosprawnością jest ich integracja w środowisku kartingu halowego, w gronie najlepszych zawodników walczących o tytuł kartingowego halowego mistrza Polski Tobikart.

Zgłoszenia do zawodów i zapisy na sesje kwalifikacyjne na biuro@torkartingowy.eu

Wszelkie szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie internetowej toru Wrocław Racing Center oraz na profilu facebookowym wydarzenia 3. runda Mistrzostw Polski Tobikart - Stag Karting Masters.

Zobacz też sekcję dla kierowców z niepełnosprawnością na oficjalnej stronie wrocławskiego toru.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Gdzie ostatnio w telewizji lub w internecie widziałaś/-eś osobę z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas