Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Posłuchaj gry niewidomego 12-letniego pianisty, obdarzonego słuchem absolutnym

30.10.2018
Autor: Angela Greniuk, fot. kadr z filmiku Igora Sobierajskiego/YouTube.com
Źródło: facebook.com/Rezyser.Zycia; dziendobry.tvn.pl; warszawa.eska.pl; pl.aleteia.org
Igor Sobierajski gra na fortepianie, obok niego śpiewa dziewczyna

Igor Sobierajski to utalentowany niewidomy 12-latek. Gra na fortepianie, odtwarzając utwory z pamięci. W niedzielę, 28 października, po raz pierwszy zagrał swój pierwszy koncert w warszawskich Łazienkach. Wydarzenie było dla niego spełnieniem marzenia i... niespodzianką, której realizacji podjął się znany z tworzenia wartościowych filmików Reżyser Życia.

„Reżyserzy! Wyreżyserujmy niewidomemu chłopcu dzień Jutro, w niedzielę o 12:45 organizuję koncert niespodziankę dla niewidomego 12-letniego chłopca. Pięknie gra na fortepianie a jego marzeniem jest zagrać przed większą publicznością. Do tej pory grał tylko w domu więc... zróbmy mu niespodziankę”.

Daniel był umówiony z rodzicami Igora, że przywiozą syna do Łazienek Królewskich w celach zwiedzania i wycieczki do Warszawy. Nikt się jednak nie spodziewał tak ogromnego odzewu ze strony internautów – w dniu „koncertu-niespodzianki” na same bilety do Łazienek trzeba było czekać w kolejce ok. godziny, a następnie... ustawić się w drugą, długą kolejkę do sali balowej w Pałacu na Wodzie, gdzie, dzięki zgodzie władz obiektu i udostępnieniu instrumentu, miał zagrać Igor.

„Tato to sen? – zapytał się po zakończeniu koncertu zachwycony Igor. Był przeszczęśliwy, że mógł dla Was zagrać” – napisał niedzielnego wieczora na Facebooku Reżyser Życia.

Igor Sobierajski jest samoukiem, gra od czwartego roku życia. Rodzice zauważyli jego muzyczny talent i słuch absolutny, dlatego zdecydowali się posłać syna do szkoły muzyczej w Bydgoszczy, gdzie jest pierwszą osobą z niepełnosprawnością.

Chłopiec debiutował niedawno w programie „Mam Talent”, zachwycając swoim występem jurorów i publiczność.

Igor prowadzi także kanał na YouTube pod nazwą „igi YT”, publikując fortepianowe covery znanych utworów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Piotr Bartnik
  Piotr Bartnik
  02.11.2018, 12:29
  Dorosły muzyk, znający swoją siłę. Jest tylko problem z akustyką w tym pomieszczeniu, żeby cieszyć się muzyką w pełni, ale reszta cieszy bardzo. Teraz pozwólmy Igorowi spokojnie się uczyć dalej, żeby nie rozmienić na drobne jego talentu tą "popularnością". Chałtura zabija każdy talent. A on nie ma grać do kotleta, tylko w salach koncertowych i filharmoniach.
  odpowiedz na komentarz
 • :)
  FANKA:)
  31.10.2018, 21:23
  MASZ TALENT, MISTRZU!:) Życzę Ci wielu jeszcze sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń. Dąż wytrwale do ich realizacji, bo to one nadają życiu największy sens. One nas uskrzydlają! TRZYMAJ SIĘ MOCNO:)
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Gdzie ostatnio w telewizji lub w internecie widziałaś/-eś osobę z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas