Dwa gole „Messiego”! Polska w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Amp Futbolu!

01.11.2018
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Bartłomiej Budny
Reprezentacja Polski ściśnięta w grupie, ciesząc się z wygranej z Francją

Polska wygrała 2:1 w meczu 1/8 finału rozgrywanych w Meksyku Mistrzostw Świata w Amp Futbolu. Obie bramki dla naszej reprezentacji strzelił Bartosz Łastowski.

12 minuta meczu. Było 0:1. Głupi błąd był przyczyną utraty przez Polaków gola już na początku spotkania.

Wtedy jednak Bartosz Łastowski podszedł do piłki, by wykonać rzut wolny. Polski „Messi” strzelił nie do obrony w górny róg haitańskiej bramki. To być może jak na razie najpiękniejszy gol tych mistrzostw.

W drugiej połowie Polska wciąż naciskała, jednak Haitańczycy nie pozostawali dłużni. Nadeszła ostatnia minuta meczu. Dynamiczna akcja maszych zawodników, przy piłce znów Bartosz Łastowski. Oddał strzał z bliska po ziemi, haitański bramkarz rzucił się, jednak piłka pod jego brzuchem wtoczyła się do bramki.

Wynik 2:1 oznaczał, że to Polacy zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata!