Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Trwa akcja tankowania wirtualnego paliwa dla dzieci z niepełnosprawnością

06.11.2018
Autor: PAP, fot. sxc.hu
tankowanie auta

Franciszkanin o. Leonard Bielecki, Krystian Włodarczak z fundacji Siepomaga i dziennikarze TVP Tomasz Wolny i Przemysław Babiarz obchodzą urodziny na początku listopada. W ramach prezentu apelują o włączenie się do akcji tankowania wirtualnego paliwa dla osób z niepełnosprawnością.

Dojazd na rehabilitację

Organizatorzy akcji podkreślają, że „urodziny ma się raz w roku i szkoda by było tego dnia nie wykorzystać jakoś szczególnie”.

W akcję od kilku lat zaangażowany jest franciszkanin o. Leonard Bielecki, Krystian Włodarczak z fundacji Siepomaga i dziennikarz TVP Tomasz Wolny. W tym roku, do urodzinowej zbiórki dołączył także Przemysław Babiarz.

- Cała nasza czwórka ma w tych dniach urodziny i co roku prosimy naszych przyjaciół, znajomych i nieznajomych, żeby w ramach prezentu przelali litry paliwa dla dzieci głęboko niepełnosprawnych z poznańskiego Stowarzyszenia Na Tak, żeby mogły dojeżdżać na rehabilitację – podkreślił Krystian Włodarczak z fundacji Siepomaga.

„Zapełniamy wirtualne kanistry paliwem”

Jak dodał Włodarczyk, w tym roku jubilaci postawili sobie za cel zebranie 4000 litrów paliwa, czyli 20 tys. zł, co - jak podkreślił - zapewni podopiecznym stowarzyszenia dojazd na rehabilitację przez cały rok.

- Już 4. rok z rzędu przy okazji naszych urodzin ostro tankujemy. Nie wylewamy za kołnierz, ale nie polewamy też do kieliszka. Zapełniamy wirtualne kanistry paliwem, żeby dzieci, te najbardziej niepełnosprawne, mogły dojeżdżać na rehabilitację. Prawdziwą i niesamowicie potrzebną – podkreślają jubilaci.

Do akcji można dołączyć za pośrednictwem strony: www.siepomaga.pl/tankujemy.

Poznańskie Stowarzyszenie Na Tak działa od niemal 30 lat i wspiera ok. 1000 osób z niepełnosprawnością intelektualną, na każdym etapie życia. Jest m.in. organizatorem Marszu na Tak, w którym biorą udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i przyjaciele.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy oddałaś/-eś już swój głos na „Człowieka bez barier 2018”?

Biuletyn

Wspierają nas