Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wielka Gala Integracji 2018: są jeszcze wejściówki!

09.11.2018
Autor: Integracja
widok na całą halę, na której odbyła się Wielka Gala Integracji

17 listopada w warszawskiej Arenie Ursynów odbędzie się 23. Wielka Gala Integracji – największe w Polsce święto osób z niepełnosprawnością. Tegoroczna Gala będzie miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy w historii nie poprowadzi jej Piotr Pawłowski – założyciel i wieloletni prezes Integracji, który odszedł od nas przedwcześnie na początku października. Ostatnie wolne miejsca można rezerwować na stronie Integracji.

Wyjątkowe spotkanie

Wielka Gala Integracji co roku gromadzi niemal 3 tysiące osób całej Polski. Od 23 lat daje sposobność podsumowania rocznych działań Integracji, a także spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, polityków, samorządowców, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tym roku przede wszystkim będzie jednak okazją do wspomnienia Piotra Pawłowskiego, bez którego nie byłoby zarówno Wielkiej Gali, jak i szeregu innych działań, które zainicjował w ramach powołanego przez siebie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Na Gali pojawią się wspomnienia bliskich, przyjaciół oraz osób, z którymi spotykał się przez lata, realizując misję i kolejne projekty Integracji.

Wiele z nich było związanych z zagadnieniem dostępności polskiej przestrzeni – zarówno architektonicznej, jak i tej wirtualnej. Wątków związanych z dostępnością nie może więc zabraknąć również w tym roku. Podczas Gali już tradycyjnie swoje rozstrzygnięcia będą miały konkursy „Aplikacje bez barier”, „Serwis www bez barier” oraz „Warszawska Inwestycja bez barier” organizowane w ramach wspólnego projektu Integracji i m.st. Warszawy. Będziemy więc mogli przekonać się, które aplikacje, serwisy internetowe oraz warszawskie obiekty są najbardziej przyjazne osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Gwiazdy i prowadzący

Tegoroczną Galę poprowadzą Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter związany z Telewizją Polską, oraz Olga Bończyk, aktorka i wokalistka, która od lat angażuje się w liczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. W wywiadach często podkreśla, że z uwagi na fakt, iż jej rodzice byli niesłyszący, wychowała się na pograniczu dwóch światów: świata ciszy i świata muzyki.

Świat muzyki podczas 23. Wielkiej Gali Integracji tradycyjnie będę też reprezentować artyści z niepełnosprawnością. W tym roku wystąpią Vlodi Tafel – zawodowy muzyk-instrumentalista, jedyny na świecie perkusista tej klasy grający bez nogi, oraz Roman Roczeń – niewidomy pieśniarz i gitarzysta, który podczas Gali zaprezentuje swoją interpretację „My way”, jednego z najbardziej znanych utworów Franka Sinatry.

Muzyczną gwiazdą wieczoru, której koncert zamknie 23. Wielką Galę Integracji, będzie Janusz Radek – artysta, któremu nie sposób odmówić ani wyjątkowego głosu, ani pracowitości. Od lat zaskakuje swoich odbiorców muzycznymi kierunkami, które obiera w swojej artystycznej podróży. Jego dyskografię tworzą m.in. mroczna, debiutancka „Królowa Nocy”, poetycka „Serwus Madonna”, na której większość piosenek pochodzi z repertuaru artystów Piwnicy pod Baranami, czy wysmakowane i łagodne „Popołudniowe przejażdżki”.

Bilety i akredytacje

Ostatnie wolne miejsca na 23. Wielką Galę Integracji można jeszcze rezerwować za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://integracja.org/rejestracja/rejestracja.php. Po wyczerpaniu puli biletów, w biurze Integracji przy ul. Andersa 13 w Warszawie dostępne będą wejściówki.

Data: 17 listopada 2018 r. (sobota), godz. 17:00 (wstęp do godz. 16:00)

Miejsce: Arena Ursynów Warszawa, ul. Pileckiego 122 (obiekt dostępny dla osób z niepełnosprawnością)

Wielka Gala Integracji transmitowana będzie na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl.


Partnerzy instytucjonalni

 Logo PFRON, przejdź do strony        logo ms. st. Warszawa. Przejdź do strony

Projekt współfinansowany ze środków
PFRON i miasta stołecznego Warszawy

 

Partnerzy strategiczni

logo Siemens. Przejdź do strony    logo MetLife. Przejdź do strony    logo Peugeot. Przejdź do strony    Logo Lotnisko Chopina. Przejdź do strony

 

Partnerzy

logo GP Batteries. Przejdź do strony        logo Pramerica. Przejdź do strony          Logo Polpharma. Przejdź do strony

Logo Fundacja PKO BP. Przejdź do strony         Logo Icc PKP Intercity. Przejdź do strony         logo Ang. Przejdź do strony

Logo Orange. Przejdź do strony         Logo Coloplast. Przejdź do strony          Logo Nowa Era. Przejdź do strony

Logo Orbis. Hotels Group. Przejdź do strony         Logo Accor Hotels. Przejdź do strony

 

Współpraca

Logo Prezesi Wolontariusze. Przejdź do strony       Logo dr Gerard. Przejdź do strony     Logo Falck. Przejdź do strony

Logo La Grappa. Przejdź do strony      Logo Pożyteczna. Przejdź do strony      Logo Mielżyński. Przejdź do strony

 

Patronat medialny

Logo Jedynka. Przejdź do strony          Logo TVP. Przejdź do strony         Logo Niepelnosprawni.pl. Przejdź do strony

 

Organizator

logo Integtracji. Przejdź do strony

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Kiedy przede wszystkim potrzebujesz pomocy drugiej osoby w codziennym życiu – dla siebie lub członka rodziny?

Biuletyn

Wspierają nas