Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: weź udział w grze miejskiej Projekt Podziemie

13.11.2018
Autor: inf. pras.
grafika osoby w masce gazowej, w tle grafika wózka oraz informacje: dwie grupy, jeden cel, mnóstwo zadań i dobrej zabawy, 17.11.2018, godz. 12.00, Dołącz do drużyny Avalon

Jak osoby z niepełnosprawnością poruszają się w przestrzeni miejskiej? Czy środki transportu miejskiego są dostosowane do potrzeb pasażerów z niepełnosprawnościami? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć podczas akcji Projekt Podziemie gry miejskiej dla osób z niepełnosprawnościami, zorganizowanej na terenie Metra Warszawskiego w sobotę, 17 listopada.

Projekt Podziemie to akcja, która będzie miała formę gry miejskiej dla osób z niepełnosprawnościami. Wezmą w niej udział dwie drużyny pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Zadaniem uczestników będzie jak najszybszy przejazd z dwóch punktów metra, czyli stacji Wilanowska i Stare Bielany do stacji Centrum Nauki Kopernik.

Wspólne wyzwanie

Na graczy czekają liczne misje, których wykonanie będzie wymagało korzystania z infrastruktury metra oraz komunikacji z innymi pasażerami i udzielania im instruktażu, dotyczącego pomocy osóbom z niepełnosprawnościami. Celami Projektu Podziemie są: edukacja osób z niepełnosprawnością w zakresie korzystania z przestrzeni miejskiej, przetestowanie przestrzeni metra pod kątem potrzeb tych osób oraz zwrócenie uwagi pełnosprawnych pasażerów na obecność osób z niepełnosprawnością w środkach komunikacji miejskiej.

- Osoby z niepełnosprawnością ruchową mają obawy przed samodzielnym korzystaniem ze środków transportu miejskiego. Obawy te potęgują nie tylko przeszkody architektoniczne, takie jak schody progi, ale również  lęk przed poproszeniem innych o pomoc – komentuje asystent osób z niepełnosprawnościami i twórca Adventure Assistant, inicjatywy partnerskiej Projektu Podziemie, Krzysztof Myślicki.

Będzie więcej takich akcji!

Projekt Podziemie to pierwsza z cyklu akcji, organizowanych w przestrzeni miejskiej przez Fundację Avalon we współpracy z Adventure Assistant, mających na celu aktywizację osób z niepełnosprawnościami, likwidację barier infrastrukturalnych i społecznych oraz edukację pełnosprawnej części społeczeństwa w zakresie wspierania tej grupy osób w przestrzeni miejskiej.

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym to ogólnopolska organizacja pozarządowa non-profit, będąca organizacją Pożytku Publicznego (OPP), która niesie pomoc osobom z niepełnosprawnością i chorym w leczeniu, rehabilitacji, spełnianiu marzeń, usamodzielnieniu się, integracji z resztą społeczeństwa oraz w różnych aspektach codziennego życia. Fundacja działa od 2006 roku.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Avalon we współpracy z Adventure Assistant. Akcji patronuje Metro Warszawskie, Miasto Jest Nasze oraz Radio Warszawa.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas