Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Usługi pielęgniarskie

04.12.2018
Autor: H.

Największym problemem to usługi pielęgniarskie około 1 godziny dziennie - opatrunki obu nóg - owrzodzenia limfatyczne. Czy mogę otrzymać refundowane leki i opatrunki do tych nóg? Mam przyznaną opiekę pielęgniarską długoterminową, ale brak pielęgniarek. Czy mogę ubiegać się o zapłatę za usługi pielęgniarskie NFZ? Córka pobiera 520 zł za opiekę, ale nie jest pielegniarką, brakuje środków na opatrunki, lekarstwa. Czy należy mi się przebudowa łazienki z wanną, do której nie mogę wejść pod prysznic.

Szanowna Pani,

odnośnie refundacji leków i opatrunków oraz usług pielęgniarskich – w tej sprawie warto skonsultować się z Rzecznikiem Praw Pacjenta w ramach ogólnopolskiej bezpłatnej infolinia Rzecznika Praw Pacjenta: tel. 800 - 190 – 590 (z tel. stacjonarnych i komórkowych) czynna pn. - pt. w godz. 8.00 - 20.00.

Odnośnie dofinansowania do adaptacji łazienki i innych form pomocy w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – niedawno została uruchomiona specjalna strona internetowa o nazwie - Portal informacyjny „Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON” -  dotycząca różnych form pomocy w ramach środków PFRON.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas