Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: „Poranne ptaszki” – zwiedzanie wystawy czasowej dla rodzin z dziećmi z autyzmem

07.12.2018
Autor: inf. pras.
roześmiany chłopec nad jego głową na plakacie znajduje się dorysowana korona

„Poranne Ptaszki” to bezpłatne wydarzenie dla dzieci ze spektrum autyzmu, w trakcie którego wspólnie z rodzeństwem i rodziną mogą zwiedzić wystawę „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”, które odbędzie się w sobotę 8 grudnia w godz. 8-10 w warszawskim Muzeum Polin.

Rodziny będą mogły wejść do muzeum w specjalnych godzinach (przed otwarciem budynku dla zwiedzających). To pierwsze tego typu wydarzenie w instytucji kultury w Polsce, podczas którego codzienny zgiełk, dźwięki i światła w muzeum będą ograniczone, przez co tworzymy przestrzeń przyjazną dla dzieci wrażliwych na bodźce sensoryczne.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać ze wsparcia edukatorów i edukatorek muzeum i specjalnych animacji na wystawie. Zapewnimy również przestrzeń do wyciszenia, dla chętnych, którzy będą potrzebowali zrobić sobie przerwę w zwiedzaniu.

„Poranne Ptaszki” to wydarzenie towarzyszące wystawie „W Polsce króla Maciusia” – to niezwykła wystawa adresowana do dzieci i dorosłych, która tworzy przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczania w działaniu. Pretekstem do tego spotkania jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Muzeum przypomina trudy i wyzwania odbudowy państwa oraz niezwykłą postać Janusza Korczaka, pedagoga i społecznika, prekursora praw dziecka. Przede wszystkim jednak zaprasza do zanurzenia się w fantastyczny świat powieści Król Maciuś Pierwszy. Proponuje „małym i dużym dorosłym” pasjonujące spotkanie z małym królem, pełne angażujących zadań i wspólnej zabawy w bajkowej scenografii.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas