Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Marlena Maląg nową Prezes Zarządu PFRON

20.12.2018
Autor: PAP, fot. MRPiPS, na zdjęciu od lewej: Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, nowa prezes PFRON, Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
Trzy osoby pozują do zdjęcia. Od lewej: Elżbieta Rafalska, Marlena Maląg, która trzyma nominację na papierze w eleganckiej obwolucie, oraz Krzysztof Michałkiewicz

Marlena Maląg odebrała z rąk minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej powołanie na prezesa zarządu PFRON – poinformował w środę, 19 grudnia 2018 r., resort rodziny i pracy. Wcześniej pełniła funkcję wicewojewody wielkopolskiego.

„Marlena Maląg odebrała z rąk minister @E_Rafalska powołanie na prezesa zarządu @funduszpfron” – poinformowało na Twitterze ministerstwo.

Marlena Maląg odbiera nominację ściskając dłoń Elżbiety Rafalskiej, obok stoi Krzysztof Michałkiewicz
Marlena Maląg odbiera nominację z rąk minister Elżbiety Rafalskiej oraz Krzysztofa Michałkiewicza, fot. MRPiPS

Marlena Maląg zastąpi Dorotę Habich, która do tej pory pełniła obowiązki prezesa PFRON.

Pedagog i menadżer oświaty

Nowa prezes PFRON z wykształcenia jest pedagogiem i menadżerem oświaty. Trzykrotnie uzyskała ogólnopolskie wyróżnienie Samorządowy Lider Edukacji. Przed objęciem stanowiska wicewojewody wielkopolskiego była wicestarostą ostrowskim, a wcześniej – zastępcą prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Odpowiadała za sprawy społeczne, oświatę i kulturę.

Misją Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest tworzenie warunków ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. Środki na realizację zadań PFRON są pozyskiwane głównie z obowiązkowych miesięcznych wpłat pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, a wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ich zakładzie jest niższy niż 6 proc. Beneficjentami środków Funduszu są pracodawcy, osoby z niepełnosprawnością oraz działające na ich rzecz organizacje pozarządowe.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • prośba o dotację
  Leszek
  01.03.2019, 13:36
  witam chciałem poprosić o dotację dla osoby niepełnosprawnej
  odpowiedz na komentarz
 • nie dla niepełnosprawnych
  niepełnosprawny.
  10.02.2019, 07:38
  Żaden niepełnosprawny z tych pieniędzy nie skorzysta . Ale skorzystają pracownicy P.F.R.O.N. na premie nagrody.
  odpowiedz na komentarz
 • W CIechanowie i Ostrołęce od września PFRON nie ma pieniędzy na
  Jan
  24.12.2018, 00:30
  środki pomocnicze i tak co roku. Po co więc zatrudniają od września do grudnia urzędników?
  odpowiedz na komentarz
 • prezes
  MARIUSZ
  23.12.2018, 13:52
  a w Ostrowie bieda aż piszczy od lat he he he
  odpowiedz na komentarz
 • Dofinansowanie do telef...komp...laptopow....
  I gr
  21.12.2018, 15:49
  Możemy mieć tylko nadzieje, ze niepełnosprawni będą NAPRAWDE spostrzegani prze komisje ds. orzeczen, dofinansowania do komputerow , sprzętu rehabilitacyjnego. Np. w PFRON w woj. opolskim, nie maja zadnych szans na dofinansowanie do komputerow,laptopow osoby po 60 roku zycia , zwłaszcza te mieszkające na wsiach, posiadające grupy inwalidzkie upowazniajace do takich refundacji jak również posiadające wiedze, umiejetnosci w obsługiwaniu kompa,internetu., za pomocą którego mogą zalatwic wiele spraw...W miastach tacy ludzie maja szanse a na wsiach już nie,o nich sie nie myśli...bo po co im kontakt ze swiatem, lekarzem, najbliższymi....
  odpowiedz na komentarz
 • Nareszcie zmina!
  Krysia
  21.12.2018, 12:19
  Osoby z niepełnosprawnościami czekały na tą zmianę ! Ostatnie dwa lata to stracony czas we wsparciu ze strony najbardziej potrzebujących, bo najgorzej gdy taka instytucja jak PFRON nie widzi osób dla których została powołana. Bycie Prezesem PFRON to coś więcej niż być urzędnikiem. Liczymy na dobrą zmianę - i życzymy wiele wtrwałści nowej Pani prezes.
  odpowiedz na komentarz
 • Rozwiązać PFRON
  bezrobotny
  20.12.2018, 12:09
  ta instytucja nie służy osobom niepełnosprawnym a utrzymuje jedynie armię urzędników. Widać to na targach pracy gdzie do stanowiska PFRON ustawia się najdłuższa kolejka ludzi...tylko po to by powiedzieć jak są rozczarowani działaniami funduszu. Dodatkowe 300 tyś zł rocznie zawsze się przyda.
  odpowiedz na komentarz
 • Nominacja
  Adam
  20.12.2018, 11:16
  Pani Prezes będzie nas uczyć co to jest niepełnosprawność ..... powodzenia, znowu stracony okres dla PFRON. Czy nie ma w Polsce ludzi z doświadczeniem
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy kiedykolwiek z powodu niepełnosprawności nie wpuszczono gdzieś Ciebie lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas