Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ewa Pawłowska: jeszcze tyle przed nami

20.12.2018
Autor: Ewa Pawłowska, fot. Integracja
Ewa Pawłowska

Za nami wyjątkowo trudny rok, ale pokonaliśmy wszystkie przeszkody i wytrzymaliśmy pierwsze uderzenie związane z odejściem Piotra. Wszystkie obowiązki i podjęte zobowiązania zostały zrealizowane. Jako Zespół Integracji możemy uważać się za osoby bez barier w 24. roku istnienia naszej organizacji.

Rok 2018 zamknęła gala 16. edycji Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie. Rozpoczęła ją szczególna uroczystość. Minister Wojciech Kolarski, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, przekazał na moje ręce Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, przyznany pośmiertnie założycielowi Integracji w uznaniu Jego zasług. Odbierając Order, podkreśliłam, że jest za odwagę i odpowiedzialność.

Tegorocznym zwycięzcą Konkursu został Przemysław Sobieszczuk, założyciel Akademii Inspiracji Motyl, który – tak jak i pozostali Laureaci – jest wzorem życia pełnego odwagi i godności. Jury Konkursu – pod przewodnictwem prof. Antoniny Ostrowskiej – przyznało też pośmiertnie Nagrodę Specjalną Piotrowi Pawłowskiemu, twórcy idei Konkursu.

„Najważniejsze dla osób z niepełnosprawnością jest spojrzenie na nie jak na ludzi, którzy mają możliwości, a nie tylko ograniczenia. To jest ważne zadanie nie tylko dla Integracji” – powiedziałby w takiej chwili Piotr, tak jak powtarzał w wielu wywiadach.


Z okazji świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim Czytelnikom, Pracownikom Integracji oraz naszym Przyjaciołom i Partnerom życzenia serdecznego radowania się i jak najmilszych spotkań w gronie Rodziny i Przyjaciół. Niechaj kolędy otworzą Wasze serca. A na nowy 2019 rok do nas wszystkich kieruję słowa Piotra:

„Gdy się buduje statki, to nie w celu zatrzymania ich w porcie, tylko po to, żeby mogły wypłynąć. W działaniach Integracji o to właśnie chodzi. Osoby z niepełnosprawnością nie powinny być w bezpiecznych, cieplarnianych warunkach w domach. Trzeba próbować zmierzyć się z tym, co jest na zewnątrz...”.

Na koniec pragnę podziękować także naszym Drogim Czytelnikom za okazywaną sympatię, zaufanie i wiele inspirujących naszą pracę listów. Dziękuję, że jesteście z nami.

Ewa Pawłowska, prezes Integracji

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas