Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

19-latek z zespołem Downa dostał pracę w ukochanym klubie piłkarskim

29.12.2018
Autor: oprac. Tomasz Przybyszewski, fot. screen z filmiku z kanału Luka Torcida w serwisie YouTube.com
Źródło: 24sata.hr
Luka, młody mężczyzna z zespołem Downa, w koszulce klubu piłkarskiego, stoi w swoim pokoju

Lukę Bucevicia zna cała Torcida. Jest jednym z nich, najwierniejszych kibiców chorwackiego klubu Hajduk Split. Na Boże Narodzenie spełniło się największe marzenie 19-latka z zespołem Downa. Dostał pracę w swoim ukochanym klubie.

Jako chłopiec Luka przeszedł trzy operacje serca. Po szkole średniej jest grafikiem, ale jego największą miłością jest właśnie Hajduk Split. Od lat nie opuścił meczu swojej drużyny.

Kiedy telewizja nakręciła reportaż o młodym kibicu, Luka stał się bardzo popularny. Przechodnie zatrzymywali się, by zrobić sobie z nim zdjęcie. Luka poznał też prezydenta klubu, który obiecał mu pracę po ukończeniu szkoły średniej. Dotrzymał słowa.

Muzeum Hajduka

Pokój Luki wygląda jak muzeum Hajduka – pełne jest zdjęć piłkarzy, proporczyków, szalików, koszulek.

Także dlatego ma szansę znakomicie odnaleźć się w nowej pracy – będzie zatrudniony w sklepie z klubowymi pamiątkami. Ma też pomagać w treningach młodszych roczników piłkarzy.

- Myślę, że jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! – nie ukrywa radości Luka Bucevic. – Odkąd usłyszałem, że będę pracować w Hajduku, prawie nie śpię z podniecenia.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas