Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przedszkolanka odpowie przed sądem. Przyklejała taśmą do krzesła ręce i nogi dziecka z niepełnosprawnością

11.01.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
mały chłopiec ukrywa się na kanapie pod trzema poduszkami

Szarpanie za uszy, zaklejanie ust taśmą klejącą, krępowanie ruchów przez przyklejanie taśmą rąk i nóg do krzesła – przedszkolanka, znęcająca się psychicznie i fizycznie na chłopcu z niepełnosprawnością została oskarżona przez głogowską prokuraturę. Grozi jej 8 lat więzienia.

Przemoc na dziecku

- Elżbieta K. została oskarżona o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 6-letnim chłopcem z niepełnosprawnością w okresie od września 2017 r. do marca 2018 r. – powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Elżbieta K. była wychowawczynią grupy integracyjnej, do której uczęszczał poszkodowany chłopiec, w jednym z niepublicznych przedszkoli w Głogowie. Zdaniem prokuratury kobieta wielokrotnie zaklejała chłopcu usta taśmą. Przytwierdzała też jego nogi i ręce taśmą do krzesła, na którym siedział. Miała też szarpać dziecko za uszy.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że kobieta nie była w stanie zapanować nad zachowaniem tego dziecka, a przemocą chciała wymusić posłuszeństwo – powiedział prokurator.

Przypadków znęcania było więcej?

Na początku postępowania K. nie przyznawała się do zarzutów. Później jednak przyznała się i zadeklarowała dobrowolne poddanie się karze. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia i przez 15 lat zakaz wykonywania zawodu opiekuna dzieci.

Prokurator Tkaczyszyn poinformowała również, że w śledztwie do odrębnego postępowania wyłączono materiały, które dotyczą znęcania się nad podopiecznymi przez innych pracowników tego przedszkola. To śledztwo jest w toku.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Człowiek zaradny życiowo musi być przede wszystkim...

Biuletyn

Wspierają nas