Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Weź udział w weekendowym obozie sportowo-motywacyjnym dla osób po amputacjach!

12.02.2019
Autor: inf. pras, fot. grupa Aktywne życie po amputacji/facebook.com
ognisko

Osoby po amputacjach mają możliwość udziału w jednym z dwóch obozów sportowo-motywacyjnych. Pierwszy z nich odbędzie się w weekend 14-16 czerwca w Janowicach Wielkich (dolnośląskie), a drugi w dn. 23-25 sierpnia w Giżycku. Zapisy tylko do końca lutego!

Dwa obozy są propozycją aktywnego i wspólnego spędzenia weekendu wśród grupy osób po amputacjach, ich bliskich, znajomych i osób, które są zainteresowane tematyką życia po amputacji.

Plan działania

Pierwszy obóz planowany jest w dn. 14-16 czerwca 2019 roku w ośrodku Leśny Dwór w dolnośląskiej miejscowości Janowice Wielkie. Drugi – odbędzie się w dn. 23-25 sierpnia 2019 roku na Mazurach w Giżycku w ośrodku Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.

Wstępny program dla obu obozów jest podobny: piątek jest dniem dojazdowym, dlatego start jest planowany od godz. 15stej. Najważniejszym dniem całego spotkania jest sobota. Oprócz zaplanowanych atrakcji sportowych, rozmaitych gier, zabaw i spotkań, nie zabraknie również miłych niespodzianek. Będzie to najaktywniejszy dzień obozu. Zakończenie wyjazdu przewidywane jest w niedzielę około godz. 15stej.

Zarówno ze stacji kolejowej Janowice Wielkie co i Giżycko - uczestnicy będą dowożeni do ośrodków zorganizowanym transportem.

Koszty

W przypadku obu obozów – koszt za 1 dzień pobytu z noclegiem nie przekroczy 50zł. Do tego przewidywana jest niewielka zrzutka na dodatkowe atrakcje (np. na drewno na ognisko). W obu ośrodkach będzie możliwość wykupienia wyżywienia.

Każdy z uczestników bierze udział w obozie na własną odpowiedzialność. Ewentualne ubezpieczenie - we własnym zakresie.

Poszukiwany/poszukiwana

Uczestnicy obozu będą mogli wziąć udział w wielu aktywnościach. W ramach atrakcji, obecnie poszukiwani są:

  • wolontariuszki i wolontariusze chętni do pomocy przy realizacji poszczególnych punktów programu obozów (m.in. mężczyzn, których forma pozwoli na przenoszenie osoby po amputacji wraz z siedziskiem);
  • osoba, która poprowadzi lekcję podstaw tańca (style możliwe do realizacji przez osoby po amputacjach);
  • gitarzysta dla stworzenia niezapomnianych chwil przy ognisku;
  • sponsor koszulek, gadżetów oraz nagród w konkursach dla uczestników obozu (każdy z uczestników obozu otrzyma koszulkę z logiem obozu oraz jego partnerami)

Jak się zgłosić?

Obozy organizuje sportowiec i pasjonat jazdy na rowerze - Rafał Gręźlikowski, który jest również administratorem grupy na facebooku: AKTYWNE ŻYCIE PO AMPUTACJI. Aby wziąć udział w obozie należy najpierw dołączyć do grupy i tam wyrazić chęć spotkania na jednym z obozów.

Ilość osób na weekendowy wyjazd dla osób po amputacjach jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń, które można przesyłać na grupę facebookową do 28 lutego 2019 roku. Natomiast nie ma limitu miejsc, dla osób zdecydowanych na pobyt pod namiotem. Tylko w wyjątkowych przypadkach, np. gdy osoba zainteresowana nie posiada konta na Facebooku – może pisać w sprawie obozu na adres mailowy: zamczyska@wp.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas