Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bidet elektroniczny – dlaczego jest przydatny w toalecie?

15.02.2019
Autor: art. sponsorowany, fot. Aquasol
nakładka na deskę sedesową

- Mój pierwszy kontakt z urządzeniami ułatwiającymi higienę intymną miał miejsce w roku 1993, kiedy służbowo przebywałem w Osace w Japonii i w toalecie pokoju hotelowego zobaczyłem bidet elektroniczny – mówi Janusz Adamski z firmy Aquasol. – Moje dalsze losy zawodowe utwierdziły mnie w postanowieniu, aby po zakończeniu kariery korporacyjnej zająć się sprzedażą tych wciąż mało znanych w Polsce urządzeń. W każdej rozpoznawalnej sieci hoteli trzy-cztero gwiazdkowych w toaletach znajdują się bidety elektroniczne, ułatwiające higienę intymną. I jest to już niemal standard w takich krajach jak Japonia, Korea, Chiny czy Australia. Bidety elektroniczne stały się takim samym produktem AGD w domu jak pralka, lodówka czy kuchenka mikrofalowa.

Aktualnie w firmie Aquasol dostępne są trzy kategorie wyrobów:

  • bidety elektroniczne,
  • nakładki myjące na WC z funkcjami bidetu.

Najbardziej wydajnym rozwiązaniem jest instalacja bidetu elektronicznego w miejsce zwykłej deski sedesowej. Bidet mocowany jest do muszli śrubami od deski. Wymaga tylko podłączenia do gniazdka elektrycznego z uziemieniem oraz doprowadzenia wody zimnej z wodociągu. W pełni funkcjonalny bidet elektroniczny powinien mieć czujnik zajętości deski, przepływowy podgrzewacz wody i siedziska oraz zautomatyzowane funkcje mycia (ewentualnie suszenia). Ceny bidetów elektronicznych znanych i renomowanych marek (np. HYUNDAI HDB-100) kształtują się w zakresie od 1400 – 2500 zł . Ograniczeniem w instalacji bidetu elektronicznego może być kształt miski sedesowej (bidety elektroniczne mają zwykle regularny owalny kształt), jeśli nie pasuje do obrysu deski bidetu.

Jak korzystać?

Korzystanie z bidetu elektronicznego jest bardzo łatwe. Ustawia się jednorazowo temperaturę deski, wody myjącej oraz jej ciśnienie. Są różne tryby mycia, od standardowego przez bąbelkowe i masaż wodny do lewatywy. Tryb mycia wybieramy pojedynczym przyciskiem. Po zakończeniu mycia bidet automatycznie rozpoczyna suszenie. Następnie się wyłącza. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba potrzebująca samodzielnie korzysta z toalety, a następnie po zakończonym cyklu mycia i suszenia toaletę opuszcza. Najbardziej zaawansowane modele są wyposażone w węglowy filtr eliminujący nieprzyjemne zapachy oraz sterownik bezprzewodowy.

Jeżeli zakup bidetu elektronicznego jest niemożliwy z powodu nieodpowiedniej ceramiki lub ograniczeń budżetowych warto rozważyć zakup nakładki myjącej na WC z funkcjami bidetu. Nakładki zwykle są dostępne w wariancie podłączenia tylko do wody zimnej lub zimnej i ciepłej. Nakładka jest mocowana pod tradycyjną deską sedesową, a kształt muszli może być dowolny. Warto zwrócić uwagę na sposób obsługi nakładki myjącej. Najtańsze rozwiązania dostępne na rynku posiadają niezbyt wygodną regulację trzema pokrętłami umiejscowioną w linii pleców, co nastręcza wielu problemów z szybką i jednoczesną regulacją temperatury i ciśnienia. Powyższe problemy nie występują w produkcie BOBSLEI marki HYUNDAI, który zapewnia szybką i precyzyjną  regulację temperatury i ciśnienia wody.

Warto zwrócić się z wnioskiem do właściwego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o częściową refundację zakupu produktu wspomagającego codzienną higienę intymną w ramach programu likwidacji barier technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych.

W razie dodatkowych pytań, można kontaktować się z Januszem Adamskim na maila: biuro@aquasol.pl Więcej informacji można znaleźć na stronie firmowego sklepu internetowego: superbidet.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas