Informacje dla studentów

Jesteś w zasobie archiwalnym naszego portalu. Informacje z tego artykułu mogą być nieaktualne. Polecamy nowsze artykuły na ten temat na naszym portalu. Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki.

Często do naszego Centrum INTEGRACJA oraz redakcji portalu przesyłane są e-maile od studentów z prośbami o udostępnienie materiałów dotyczących różnych aspektów niepełnosprawności i pomoc w napisaniu prac zaliczeniowych związanych z tą tematyką.

Informujemy, że głównym zadaniem naszego Stowarzyszenia jest pomoc osobom niepełnosprawnym w dotarciu do różnego rodzaju informacji: prawno-socjalnych, z zakresu ulg, uprawnień, świadczeń i wielu innych dziedzin. Koncentrujemy nasze działania głównie na pomocy właśnie osobom niepełnosprawnym, nie mamy więc możliwości przygotowywania materiałów do różnego rodzaju prac zaliczeniowych, zwłaszcza, że nie jesteśmy kompetentną do tego rodzaju opracowań placówką naukową.

Wszystkie materiały, jakimi dysponuje Centrum INTEGRACJA dostępne są na naszym portalu dla każdego czytelnika - warto przeszukać odpowiednie działy lub skorzystać z wyszukiwarki.

Dysponujemy także niewielką biblioteczką, z którą można się zapoznać i skorzystać z wybranych pozycji na miejscu w Centrum, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Udostępniamy również archiwalne numery magazynu "Integracja".

Zobacz spis książek, z jakich można skorzystać w Centrum

Statystyki dotyczące osób niepełnosprawnych, dostępne na portalu

Zachęcamy do korzystania z naszego serwisu internetowego oraz z informacji dostępnych w serwisach:

www.stat.gov.pl - strona Głównego Urzędu Statystycznego

www.mgpips.gov.pl - strona Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, gdzie zamieszczone są m.in. akty prawne związane z tematyką niepełnosprawności.

www.ngo.pl - portal poświęcony sektorowi pozarządowemu, na którym można znaleźć bazę organizacji z całej Polski, w tym także organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

www.intur.com.pl/biblioteka/index.htm - informacja o części zasobów biblioteki Instytutu Turystyki, dla osób zajmujących się tematem turystyki osób niepełnosprawnych.
www.idn.org.pl - portal Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo

www.popon.pl - strona Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

www.kigr.pl - strona Krajowej Izby Gospodarczo - Rehabilitacyjnej, można tam szukać informacji na temat rehabilitacji i zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

www.isp.org.pl - strona Instytutu Służ Publicznych, który publikuje raporty z badań oraz opracowania m.in. na temat osób niepełnosprawnych

www.pfron.org.pl - strona Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzącego programy celowe dla osób niepełnosprawnych oraz wydającego pismo "Bifron"

www.irss.and.pl - strona Instytutu Rozwoju Służb Społecznych, którego wydawnictwa w części poświęcone są zagadnieniom rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

www.ue.ffm.pl - portal Fundacji Fuga Mundi poświęcony zagadnieniom niepełnosprawności w kontekście Unii Europejskiej

Polskie pisma branżowe - informacje o polskich czasopismach traktujących o niepełnosprawności

Czasopisma zagraniczne - informacje o zagranicznych czasopismach traktujących o niepełnosprawności

Biblioteczka dla Osób Niepełnosprawnych - broszurki w wersji elektronicznej wydane przez Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych

Informacje o Centrum Informacyjnym dla Osób Niepełnosprawnych
nasz adres:
ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa
tel. 0*22 831 85 82

Opracowanie: redakcja