Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

O sensie cierpienia w Krakowie. Pokaz filmu „HIOB”

27.02.2019
Autor: Magdalena Dąbek, fot. kadr z filmiku/youtube.com
Źródło: facebook.com, budzeniepasji.pl
cień popiersia mężczyzny na ścianie

2 marca o godz. 17:00 w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Krakowie (dolny kościół) odbędzie się pokaz etiudy filmowej pt. „Hiob”. Ten 20-minutowy film będzie wstępem do dyskusji na temat sensu cierpienia na świecie.

„Hiob” to kolejny projekt Teatru EXIT, działającego od listopada 2016 przy krakowskim Stowarzyszeniu „Klika”. Główną rolę w etiudzie zagrał Tomasz Balon, który ma wielokończynowe porażenie mózgowe. Adaptację biblijnej historii wyreżyserował twórca Teatru „Exit”, Maciej Sikorski, a muzykę skomponował Adam Szewczyk. W filmie wystąpili także pozostali członkowie grupy teatralnej: Asia Sych, Ryszard Waligóra, Zbigniew Łuczyński, Marcin Konik i Tadeusz Dylawerski.

Pokaz jest pretekstem do spotkania i dyskusji o cierpieniu, którą poprowadzi dziennikarz radiowy i telewizyjny Rafał Porzeziński. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz fotografii Kamili Kansy (Laura Macabrescu), zatytułowany „Diaphanes. Córki i synowie milczenia”. Bohaterami prac są m.in. aktorzy z niepełnosprawnością Teatru EXIT. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Ernest Bryll.

Udział w pokazie jest bezpłatny. Po spotkaniu przeprowadzona zostanie zbiórka na wsparcie realizacji kolejnych projektów teatru.

Więcej na stronie wydarzenia na Facebooku

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas