Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pierwsze w Polsce targi pracy z tłumaczeniem na język migowy!

04.03.2019
Autor: inf. pras.
grafika informująca o Absolvent Talent Days

Wsparcie tłumaczy online i warsztat dla pracodawców, którzy chcą zatrudnić osoby Głuche – to propozycja Absolvent Talent Days. Targi pracy i praktyk odbędą się w marcu i kwietniu w Gdańsku, Poznaniu i Łodzi.

Absolvent Talent Days to targi pracy i praktyk przeznaczone dla osób do 35 roku życia. Do tej pory odbyło się 10 edycji wydarzenia, w których udział wzięły setki tysięcy młodych ludzi. Na targach, poza stoiskami pracodawców, ma miejsce szereg warsztatów i spotkań wspierających osoby szukające zatrudnienia. W tym roku, dzięki współpracy z Sevenet S.A., na szczególną uwagę mogą liczyć osoby Głuche. 

Komunikacja bez barier

Poszukiwanie pracy, pierwszy kontakt z pracodawcą czy rozmowa kwalifikacyjna mogą być problematyczne dla osób Głuchych – nie wszyscy czytają z ust czy dobrze rozumieją pisany język polski. Dlatego na targach wydzielono Strefę „Komunikacji bez barier”, gdzie chętni będą mogli skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online. Takie udogodnienie będzie dostępne na targach w Gdańsku (7 marca), Łodzi (2 kwietnia) i w Poznaniu (10 kwietnia). Na targach Absolvent Talent Days w Gdańsku dostępne będzie również stoisko firmy Sevenet S.A. z ofertami pracy z dziedzin IT oraz ICT.

Rynek pracy z dwóch perspektyw

Podczas targów odbędzie się też warsztat „Jak porozmawiać z Głuchym na rozmowie rekrutacyjnej? O pracy z Głuchymi bez owijania w bawełnę”. Karina Akseńczuk, kierownik zespołu Komunikacji bez barier i tłumaczka Polskiego Języka Migowego oraz Michał Konwerski, Głuchy programista w Sevenet S.A. opowiedzą jak wygląda rynek pracy widziany z dwóch perspektyw - Głuchego oraz jego pracodawcy. Wyjaśnią jak efektywnie się porozumiewać, jakich narzędzi do tego używać, na co uważać w codziennej komunikacji i dlaczego Głuchy pracownik – to dobry pracownik.

Najbliższe targi już 7 marca na ERGO Arenie w Trójmieście. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy pobrać bilet na stronie bit.ly/2WJ8gXK.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas