Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jesteś rodzicem dziecka z niepełnosprawnością? Weź udział w badaniu socjologicznym

04.03.2019
Autor: treść: Marta Sałkowska, fot. pixabay.com
dymki jak w komiksie oznaczające rozmowę

Do badania socjologicznego – anonimowego wywiadu w celach naukowych zaproszeni są pracujący rodzice lub opiekunowie dziecka (lub dzieci) z niepełnosprawnością. Badania przeprowadza dr marta Sałkowska, zajmującą się w swojej pracy naukowej tematyką niepełnosprawności.

Poniżej zamieszczamy informację o badaniach:

 

Szanowni Państwo,

Jestem adiunktem w Instytucie Socjologii Collegium Civitas w Warszawie. Moje zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół zagadnień studiów o niepełnosprawności.

Prowadzę badania socjologiczne na temat łączenia życia zawodowego i prywatnego (rodzinnego) przez rodziców dzieci z niepełnosprawnością. Badania polegają na realizacji indywidualnych anonimowych wywiadów dotyczących życia zawodowego, rodzinnego oraz innych obszarów aktywności.

Zgodnie z Kodeksem Etyki Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz ogólnie przyjętymi standardami prowadzenia badań socjologicznych, wywiady są anonimowe i zachowana jest poufność informacji. Obowiązkiem badacza jest ochrona danych osobowych osób badanych. Dane nie będą udostępniane oraz przechowywane. Osoby badane mogą odmówić odpowiedzi na pytania oraz zrezygnować z udziału w badaniu.

Do udziału w badaniu poszukuję kobiet i mężczyzn, którzy mają dziecko (lub dzieci) z niepełnosprawnością oraz pracują zawodowo. Udział w badaniu polega na udzieleniu anonimowego wywiadu socjologicznego. Zadawane pytania dotyczą między innymi sytuacji rodzinnej i zawodowej, różnych obszarów Państwa aktywności, znaczenia pracy zawodowej. Wywiady przeprowadzane są w celach naukowych.

Osoby zainteresowane udziałem proszę o kontakt mailowy msalkowska@civitas.edu.pl lub telefoniczny 607-280-043.

Z poważaniem,
Marta Sałkowska

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas